Lajme Shqip Tuesday, 16 August 2011 19:37

Lojtari nga Bregu i Fildish të pritet të udhëtojë të hënën për në Turqi, për ta bërë marrëveshjen ligjore dhe për t’i finalizuar detajet e saj.

Galatasaray ka konfirmuar ata ishin në bisedime me “gunners” mbi blerjen e shërbimeve të 28-vjeçarit.

Eboue, i cili u bashkua me Arsenalin nga Beveren në vitin 2005, është largimi i dytë këtë javë, pas Cesc Fabregasit. (LajmeShqip.com)