Lajme Shqip Wednesday, 09 November 2011 13:20

Mesfushori 22-vjeçar mezi pret daljen e parë për zikaltërit pas transferimit të tij të verës.

“Unë mezi pres të fillojnë të luajnë përsëri. Kjo është diçka që unë kam qenë duke pritur, por për fat të keq lëndimet më kanë penguar,” tha Poli në faqen zyrtare të Interit.”

“Ndjehem mirë, unë jam i lumtur të rifilloj të luaj dhe unë dua të bëj atë rregullisht, sepse ne kemi pushim ndërkombëtare në këtë moment dhe kjo është një mundësi e mirë për të pasur vazhdimësinë, duke punuar si një grup.”

“Duke luajtur rregullisht është diçka që unë dëshpërimisht e dua, por unë duhet të jem në gjendje të mirë fizike. Unë duhet të punojë shumë dhe unë gjithashtu duhet të jem i kujdesshëm. Unë shpresoj se mund të bëjë këtë sa më shpejt të jetë e mundur, sepse duke luajtur për këtë ekipi është fantastike.”

Inter kanë rënë dakord tashmë me një kontratë që e lidh lojtarin për klubin deri në verën e vitit 2016. (LajmeShqip.com)