Lajme Shqip Tuesday, 12 November 2013 17:57

Sulmuesi i Juventus CarlosTevez është pritur në një takim privat në Selinë e Shenjtë në Vatikan nga Papa Francesco. “Apache” ka postuar në profilin e tij në Twitter një foto ku shihet në shoqërinë e Atit të Shenjtë dhe familjes së tij.

“Faleminderit Atit të Shenjtë që priti familjen time. Është një nder që është argjentinas dhe që është kaq special dhe i përulur “, shkruan Tevez nëTwitter.

Sulmuesi argjentinas i dhuroi Papës edhe fanellën me numër 10 të Juventus, sigurisht të firmosur. /albeu/