Lajme Shqip Tuesday, 13 August 2013 14:09

Skuadra e Kukësit, që po shënon suksese në Europa League, po përgatitet ta bëjë një tranferë të madhë  gjatë afatit kalimtar të verës.

Skuadra bardh e kaltër po synon që ta transferoj në radhët e veta sulmuesin me eksperiencë, Shefku Kuqin, i cili aktualisht është futbollistë i lirë.
“Shefki Kuqi, lojtari nga Kosova kërkohet nga FK Kukesi”, shkruan në faqen zyrtare të ekipit shqiptar, në rrjetin social facebook.

Shefku Kuqi, para disa ditësh në një intervistë për Express, pati deklaruar se synon që karrierën ta vazhdoj vetëm në futbollin anglez.

“Kam pasur oferta nga disa liga të ndryshme, por i kam refuzuar ato. Unë do të luaj veç në Angli. Mund të luaj edhe në ndonjë ligë tjetër, veç nëse marr ofertë të bëhem trajner edhe lojtar”, kishte deklaruar Kuqi, i cili është afër të pajiset me licencë të trajnerit.

Kuqi, në vitin 2000 nga ekipi finlandez FC Jokerit ishte transferuar te Stockport County.
Që nga ajo kohë Kuqi ka luajtur edhe për: Sheffield Ëednesday, Ipsëich Toën, Blackburn Rovers, Crystal Palace, Fulham, Sëansea City, Derby County, Neëcastle United dhe Oldham Athletic.