Lajme Shqip Tuesday, 02 October 2012 08:30

Tiranë –   Gazetarja e njohur Rudina Xhunga pret një bebe vajzë. Është pikërisht ajo çka moderatorja e emisionit Shqip në Top Channel ka ëndërruar gjithë jetën.

Kështu është shprehur ajo me miqtë e saj duke thënë se një djalë nuk do kish përmbushur ashtu siç duhet dëshirën e saj.

Barku i cili tashmë është i dukshëm për gazetaren, e cila nëpër rrugët e kryeqytetit lëviz fare pa truk, vetëm më një palë balerina dhe një fustan deri tek gjuri.

E shoqëruar me bashkëshortin e saj Dritan Hilën, diplomat dhe analist ajo kalon kohën më të madhe në shtëpi ku Tani, siç tregon ajo për mikeshat e saj gatuan pasta të mrekullueshme dhe Rudina i shijon ato larg zhurmës së restoranteve të Tiranës.

Ende nuk bëhet publik emri por mendja të shkon tek romani i fundit i saj “Po sikur Ana”. (LajmeShqip.com)

 
Lajme Shqip Monday, 17 October 2011 10:45

Tiranë – Gazetarja e njohur e ekranit i ka dhënë fund beqarisë, duke celebruar dashurinë e saj me diplomatin Dritan Hila. Rudina Xhunga, kreu ritin zyrtar të martesës me diplomatin, ish-punonjësin e Ministrisë së Punëve të Jashtme e më pas analist për çështjet ndërkombëtare, Dritan Hilën.

Rudina Xhunga, kreu ritin zyrtar të martesës me diplomatin, ish-punonjësin e Ministrisë së Punëve të Jashtme e më pas analist për çështjet ndërkombëtare, Dritan Hilën.

Ishte menduar të ishte një ceremoni e thjeshtë celebrimi, por “Geraldina Sposa” që kishte zbardhur njësinë e Minibashkisë Nr.5 me trëndafila të bardhë, verë, shampanjë e ëmbëlsira, kishte menduar t’i dhuronte Rudina Xhungës një  surprizë në ditën e saj më të bukur.

E çuditshme ka qenë edhe mimika e fytyrës së Rudinës, nga habia e pakontrolluar kur ka parë të mbledhur aq shumë njerëz të palajmëruar.

E veshur me një nga fustanet e nusërisë të koleksionit të fundit të “Geraldina Sposës”, nusja mendonte se do të gjente aty vetëm të lajmëruarit, të afërmit e saj e të dhëndrit, si dhe miq të ngushtë, fytyra të njohura të ekranit të “Top Channel”. Por ja që nuk ndodhi ashtu! Dhe sipas burimeve, Rudina nuk u çlirua nga emocionet e kësaj surprize deri në fund të ceremonisë.

Rudina Xhunga është një nga ikonat e medias vizive, ku prej vitesh drejton emisionin e njohur “Shqip” në “Top-Channel”.
Gazetarja Xhunga është gjithashtu autore e tre librave “Të dua për sfond”, “Preja e një martese të lodhur”, “Sikur Ana”. (LajmeShqip.com)

 
Lajme Shqip Tuesday, 20 September 2011 12:32

Tiranë – Gazetarja e njohur në vend, Rudina Xhunga, është fejuar. Sipas të përditshmes

“Panorama”, drejtuesja e emisionit “Shqip” në Top Channel është fejuar me Dritan Hilën, ish-punonjës në Ministrinë e Jashtme dhe së fundmi analist në disa televizione dhe të përditshme.

Mësohet se Rudina ka kryer të dielën ritet e ceremonisë së fejesës, ndërsa për momentin nuk ka pranuar që të flasë për këtë ngjarje.