Lajme Shqip Thursday, 09 January 2014 23:11

Roma ka arritur që të eliminojë nga Coppa Italia ekipin Sampdoria me rezultat minimal 1-0, dhe ka siguruar çerekfinalen.

Roma startoi në këtë takim me Nainggolan(blerja më e re)i cili shfaqi paraqitje impresive në debutim.

Si do që të jetë golin e vetëm të sfidës e shënoi Torosidis në minutën e gjashtë.

Roma kërkoi gola më shumë deri në fund por nuk ia arriti.

Kryeqytetasit në çerekfinale tëCoppa Italias do të takohet me rivalin për titull, Juventusin. /albeu/