Lajme Shqip Thursday, 22 August 2013 00:02

Pa dyshim është këngëtarja më linjat më të mira trupore. Nicole Scherzinger e cila ka deklaruar se trupi i saj është tempulli i saj, shfrytëzon çdo moment për të ushtruar në mënyrë që ta ruajë vijën e vet të përkryer.

Nicole në profilin vet të “Instagram” ka shpërndarë fotot për fansat e vet. Në foto ajo paraqitet duke pushuar në plazhin e Havajeve si dhe duke bërë ushtrime fizike.

Bukuroshja Nicole vërtet tërheq vëmendjen me dukjen e saj,

Thuhet se këngëtarja kohë më parë ka ripërtërirë lidhjen me ish të dashurin Louis Hamilton, por ende nuk ka pohim zyrtar se ata janë bashkë. 

 

 
Lajme Shqip Wednesday, 19 June 2013 22:27

 

Rihhana ka shkuar në një klinikë, ku po kurohet varësia  nga seksi ,droga ealkooli

Besohet se atë e ka goditur shumë ndarja e re e Chris Broënin dhe për këtë ka ndërprerë turneun dhe ka shkuar në klinikën “Qendra për lidhje dhe kurim” në shtetin federal Tenessee. 

“Rihanna edhe më tutje e adhuron. Është e opsesionuar me të, ndonëse ai i ka thënë se e tëra ka mbaruar. Ka biseduar pastaj me psikiatrin dhe ka ardhur në përfundim që programi që parasheh 12 hapa për kurim është zgjidhja më e mirë për të”, tha një burim i afërt me yllin.  

 

 
Lajme Shqip Wednesday, 22 May 2013 22:39

Në foto shihet Chris Brown, duke vlerësuar dëmin që i kishte shkaktuar makinës, me të cilën u aksidentua në rrugën e Beverly Hills në Los Angelos.

Modelja Karrueche Tran, ish – e dashura e Brown në ato moment ishte sëbashku me Brown në makinë dhe po merrte pamjet e dëmit të shkaktuar në makinën tjetër.

Brown po shkonte në  një studio regjistrimi – dhe menjëherë pas incidentit  doli nga vetura e tij dhe shkëmbej  të dhënat e sigurimeve me gruan, makinën e të cilës ai e goditi.

Askush nuk ishte lënduar në aksidentin e djeshëm dhe policinë nuk e kishin ftuar në vendngjarje.

Në fillim të këtij muaji, Brown gjatë një interviste në radio ka thënë se ai “po vazhdon vetëm” duke fajësuar  kështu Rihannën për ndarjen tyre si pasojë të punës së ngarkuar dhe agjendës së ngjeshur të saj.

Megjithatë, duket se ai nuk ka qëndruar vetëm për kohë të gjatë.

Mendohet se Brown është ribashkuar me Tran – gjë të cilën ai hodhi poshtë vitin e kaluar – dhe  fakti që të dy u panë bashkë në makinën e tij, ngjallën spekulime  janë ribashkuar.

Duke njoftuar fundin e romancës së tij me Rihannën, Brown ka thënë: “Unë do të vazhdoj i vetëm, sepse në fund edhe ajo po vazhdon punën e saj vetëm.”

“Gjithmonë do të jetë Dashuri, unë tashmë jam një i rritur dhe thjeshtë do vazhdoj përpara.”

 
Lajme Shqip Wednesday, 15 May 2013 22:10

Angelina Jolie ka ndërmarrë një hap të guximshëm duke intervenuar me mastektomi të dyfishtë  për shkak të rrezikut të madh nga krijimi i kancerit, hap ky që u komplimentua nga njerëz nga anë e mbanë bota.

Por, babai i saj Jon Voight thotë  se ai e ka vizituar vajzën e tij dhe gjithë familjen e saj disa ditë më parë

pa ditur asgjë, derisa ka hyrë në suplementin e shoubizit në New York Times, ku mësoi për operimin e vajzës së tij.

“Dashuria dhe adhurimi për vajzën time nuk mund të përshkruhen me fjalë. Unë e kam parë atë dy ditë më herët me djalin tim Jamie. Ne të gjithë kemi qenë bashkë për ditëlindjen e tij. Aty ishte edhe Brad dhe fëmijët. Por, unë nuk e kam ditur. Nuk e kam vërejtur. Unë këtë e mësova të martën në mëngjes. Isha i befasuar sikur të gjithë dhe tejet u preka me mënyrën se si e ka menaxhuar situatën”, u shpreh babai Angelinas.

Brad Pitt, partneri i Jolie, tha që vendimi i gruas së tij ishte “ plotësisht heroik “, dhe se ai dëshiron që ajo të ketë një “jetë të gjatë dhe të shëndetshme” sëbashku me familjen e tyre.

“Jam me shumë fat që kam një partner, Brad Pitt, I cili është I dashur dhe mbështetës”, tha Jolie.

 
Lajme Shqip Tuesday, 14 May 2013 14:21

Këngëtari koreano-jugor “PSY”, i cili njihet si “fenomen” në televizionet muzikore dhe internet, raportohet se do të performojë në Tiranë këtë vikend.

Një nga klubet e natës në kryeqytetin shqiptar, ka paralajmëruar se do të sjellë më 18 maj këngëtarin e “Gangnam Style”, shoqëruar nga balerinat e videos.

PSY, javë më parë ka publikuar një këngë të re, “Gentleman”, e para që prej supersuksesit me “Gangnam Style”, me të cilin këngëtari theu rekordin e klikimeve në “You Tube” e që tash kanë arritur në 1,5 miliardë.

PSY, pas hitit te tyre të supersukseshëm “Gangam Style”, me anë të të cilit thyen rekordet e klikimeve të shikueshmërisë në You Tube,  rreth 1,5 miliardë, javë më parë publikuan këngën e tyre më të re “Gentleman”.

 
Lajme Shqip Wednesday, 14 November 2012 19:58

Nju-Jork- Ditët e fundit po flitet vazhdimisht rreth filmit të ri për James Bondin, “Skyfall”, ashtu që aktori kryesor, Daniel Craig, është në qendër të vëmendjes.

Ylli që luan agjentin sekret ka dhënë intervista të shumta për gazeta dhe televizione dhe është përgjigjur në pyetje nga më të ndryshmet.

Njëra nga pyetjet ka qenë se kë do ta dëshironte në filmin e radhës si ‘femrën e Bondit’, ndërsa 44-vjeçari nuk ka hezituar të përgjigjet duke thënë se Rihanna do të ishte zgjedhja e duhur.

Kjo deklaratë duket se i ka pëlqyer këngëtares, e cila menjëherë e ka komentuar në profilin e saj në Twitter.(LajmeShqip.com)

 
Lajme Shqip Wednesday, 08 August 2012 08:12

Rihanna është mjaft e njohur për veshjet ekstravagante dhe sjelljet moskokëçarëse, kështu që nuk është për t’u habitur që reklama esaj e fundit për Nivean është konsideruar shumë seksi për fushatën e re promovuese të linjës së kremrave.

Vitin e kaluar, kur Nivea nënshkroi kontratë me këngëtaren nga Barbados, një nga anëtarët e bordit theksonte: “Rihanna është një ikonë e muzikës dhe do të na ndihmojë në 100-vjetorin tonë për të qenë sa më afër klientëve kudo që ndodhen.”

Por presidenti i ri i firmës, Stefan Heidenreich, u ka thënë mediave gjermane se këngëtarja nuk duhet të ishte kurrë pjesë e imazhit të Niveas.

49-vjeçari theksoi: “Reklama e Niveas me Rihanna nuk duhej bërë. Nuk e kuptoj se çfarë lidhje ka Nivea me Rihanna-n! Ne jemi një markë familjare…”

 
Lajme Shqip Monday, 06 August 2012 14:26

Së fundmi flitet përherë e më shpesh për një ribashkim të mundshëm të këngëtares Rihanna me ish-të dashurin e saj Chris Brown, i cili e shpërfytyroi atë teksa shkonin në ceremoninë e çmimeve Grammy vite më parë. Vetë këngëtarja deri më tani ka deklaruar vetëm se e ka falur atë, por nuk ka thënë asgjë sa i takon ribashkimit.

Është Jay-Z, mik i ngushtë i këngëtares dhe menaxher i saj, ai që publikisht ka shprehur miratimin e tij për rikthimin e çiftit, duke e cilësuar këtë si një gjë të mirë që mund t’i ndodhë Rihannës për sa kohë ish-partneri i saj ka deklaruar se vijon ta dojë njësoj. Madje mësohet se ai e ka këshilluar këngëtaren ta takojë Chris Brown-in dhe mediat raportojnë që vendi i takimit të tyre këto ditë të nxehta ka qenë një ndër vendet më romantike në Evropë, në rivierën franceze.

Burime për tabloidin britanik “The Sun” raportojnë se Jay-Z e sheh Rihanna-n si vajzën e tij ndaj edhe e ka këshilluar që t’i japë një tjetër mundësi ish-partnerit të saj. “Besoj që ata do të rikthehen bashkë”, mësohet të ketë thënë Jay-Z. “Unë them se ai është mashkulli i duhur për Rihannën dhe pavarësisht asaj që ai bëri, gjë për të cilën mori dënimin, ai e do atë dhe nuk ka asnjë arsye pse ata të qëndrojnë larg njëri-tjetrit”.

Dhe për këtë duket se Chris Brown po bën gjithçka për t’u rikthyer me ish-partneren e tij, pasi për ta takuar e për të qenë qoftë edhe pak minuta në prani të saj, ka fluturuar për orë të tëra dhe ka shkuar aty ku Rihanna gjendej.

 
Lajme Shqip Wednesday, 01 August 2012 08:11

Përpara një jave shumë zëra qarkullonin se Rihanna ishte takuar me Chris Brown gjatë pushimeve të saj në Francë, por vetëm tani kanë dalë disa detaje që hedhin dritë mbi lidhjen e tyre të fshehtë.

Dy këngëtarët janë takuar me njëri-tjetrin në jahtin e Chrisit gjatë qëndrimit në St. Tropez. Sipas burimeve të mediave rozë amerikane Chris i ka bërë Rihannës edhe një dhuratë të veçantë në shenjë të përkushtimit të tij ndaj saj.

“Ishte një takim vërtetë mjaft i ngarkuar emocionalisht”, ka rrëfyer një burim nga revista UK Grazia. “Padyshim që ka pasur mjaft puthje dhe madje edhe lot gëzimi nga sytë e Rihannës. Në fund të takimit të tyre Chris i ka prezantuar Rihannës një set unazash me gurë emeraldi, një për secilin vit që ata kanë qenë të ndarë. Rihanna tani është shumë e lumtur, pothuajse një ëndërr që po i bëhet realitet.”

Këngëtarja nga Barbados është ndarë nga këngëtari amerikan tre vite më parë pasi Brown e dhunoi atë fizikisht. Por duket se dashuria për njëri-tjetrin po i çon drejt rrugës në ribashkim. (LajmeShqip.com)

 
Lajme Shqip Monday, 25 June 2012 08:15

Pas problemeve të shumta shëndetësore që ka pasur kohëve të fundit, Rihanna ishte këshilluar nga mjekët që t’i merrte pushim këto ditë, por edhe për çështjen e shëndetit ajo i ka thyer kufijtë.

Jay-Z ka hapur setin e tij me një performancë të këngës ‘Run This Town’. Më pas është parë të dalë në skenë Rihanna e veshur me pantallona të zeza të shkurtra, me një veshje të sipërme skenike dhe me atlete, duke performuar së bashku me me reperin Jay-Z.

Pavarësisht motit të keq dhe errësirës, Rihanna dukej se ishte në një formë të mirë.

Por Rihanna nuk ka qenë e ftuara e vetme e koncertit të Jay-Z. Në skenën e tij është ngjitur edhe reperi Kanye West. Skena e tij është ndezur akoma dhe më shumë me interpretimin e hiteve të tij të mëparshëm si ’99 Problems’, ‘Bonnie & Clyde’ dhe ‘Girls Girls Girls’.