Lajme Shqip Sunday, 31 July 2011 17:22

Pas shpenzimeve të mëdha, Malaga janë në vazhdim të planit ambicioz për të rikthyer në Spanjë sulmuesin e Schalke 04, Raul Gonzales.

Legjenda e Real Madridit është në dispozicion nga Schalke dhe ka qenë gjithashtu i lidhur me Anzhin për t’u bashkuar me ish bashkëlojtarin e tij, Roberto Carlos.
Trajneri i Malagas,  Manuel Pellegrini dhe drejtori sportiv,  Fernando Hierro kanë lidhje me Realin dhe janë të etur për të risjellë atë në Spanjë.
Skuadra ka mbështetjen e biznesmenit, Sheik Al  Thani. Malaga ka qenë një nga shpenzuesit më të mëdha të Evropës këtë verë.