Lajme Shqip Friday, 31 May 2013 11:04

Mbrëmë rreth mesnatës te vendi i quajtur “Ura e gjakut” në Mitrovicë, janë sulmuar veturat e EULEX-it me tre shishe me koktej molotivi. Kështu njoftojnë burimet e agjencisë së lajmeve Kosovapress.

Kjo ngjarje është konfirmuar nga policia në Mitrovicë. Ata konfirmuan që nuk ka të lënduar në këtë ngjarje, në ndërkohë që shishet me lëndë djegëse janë hedhur në oborrin e një shtëpie private në të cilën jetojnë disa pjesëtarë të EULEX-it, nga persona të panjohur deri më tani.

Zëdhënësi i policisë, Avni Zahiti, ka thënë se deri tani nuk ka të arrestuar në lidhje me ngjarjen, dhe se rasti po hetohet.