Lajme Shqip Monday, 10 October 2011 14:06

Sulmuesi i Gjermanisë Lukas Podolski ka theksuar se finalistët e Euro 2008 janë të vendosur për të shkuar gjatë gjithë rrugës në Kampionatin Evropian të vitit të ardhshëm.

Çunat e ekipit kombëtar dhe trajneri Joachim Loew janë krye të tabelës në grupin A, me 27 pikë nga nëntë ndeshje, ata janë të mbushur me besim: “Qëllimi ynë është për të fituar titullin e Kampionatin Evropian të vitit të ardhshëm, dhe ne kemi cilësinë për të bërë këtë. Ne me të vërtetë duam të bëjmë atë pas herën e kaluar ishim shumë afër,” tha Podolski për Sport1.

“Qëllimi ynë është 10 fitore nga 10 ndeshje. Ne duam të fitojmë. Ne kemi zhvilluar shumë lojëra në vitet e fundit dhe ne jemi shumë të qëndrueshëm. Kjo është arsyeja pse ne kemi fituar të tilla lojra në mënyrë të qartë.” (LajmeShqip.com)