Lajme Shqip Tuesday, 26 July 2011 08:50

Ai thotë se skuadra e Pep Guardiolas është favorit për të mbrojtur titullin e La Ligës.

“Besoj se Barcelona është ende ekip më i mirë. Real Madridi është përforcuar dukshëm në dy vitet e fundit, por do të përfundon sezonin në të njëjtën pozitë sikurse herën e kaluar”, ka thënë Pellegrini, duke shtuar se: “Nuk jam as si Mourinho e as si Guardiola, secili trajner e ka stilin e tij, mënyrën e lojës së tij dhe karakteristikat e tij”.