Lajme Shqip Wednesday, 30 October 2013 16:03

Momente emocionuese në përfundim të ndeshjes Arsenal-Chelsea. Mesut Ozil dhe Jose Mourinho janë takuar mbrëmë në Emirates Stadium, gjatëndeshjes së vlefshme për çerekfinalet e “Capital One Cup”, ku “Blutë” mundën të fitonin pastër 0-2.

Në mbyllje të sfidës, tekniku portugez e festoi suksesin e skuadrës së tij me fanellën e yllit gjerman, me të cilin kishte punoi për tri sezone te RealMadrid, ndërsa gjatë merkatossë verës u larguan të dy nga “Santiago Bernabeu”.

Turko-gjermani ishte një prej lojtarëve më të preferuar të “The Special One”, i cili u habit kur mori vesh se Ozil u shit te Arsenal.

Gjithësesi, dje u pa shumë qartë se dashuria dhe respekti mes të dyve vazhdon ende…/albeu./

 
Lajme Shqip Wednesday, 04 September 2013 12:14

Pas Alvaro Arbeloas e Sergio Ramosit, edhe ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo ka shprehur pakënaqësinë për shitjen e Mesut Ozilit në Arsenal.
“Shitja e Ozilit është lajm i keq për mua. Ai ishte lojtari më i mirë i cili më dinte lëvizjet e mia gjatë ndeshjes. Unë jam i zemëruar që Reali e shiti Ozilin”, ka thënë Ronaldo, raporton gazeta spanjolle AS.
Ndërkohë, Thomas Mueller, sulmuesi i Bayern Munchenit mendon se Real Madridi ka gabuar shumë me shitjen e Mesut Ozilit. /express/

 
Lajme Shqip Friday, 23 August 2013 10:17

Transferimi i talentit spanjoll Isco dhe ardhja e Gareth Bales në Real Madrid gjatë kësaj vere do të thotë lamtumirë për Mesut Ozilin.
Thuhet se reprezentuesi gjerman do ta ketë problem të zërë vend në formacionin e Carlo Ancelottit, dhe për këtë Real madrid po mendon ta shes, transmeton Express.
Sipas medieve të huaja, skuadra e Manchester Unitedit pritet ta transferoj ish mesfushorin e Werder Bremenit për 45 milion euro.