Lajme Shqip Wednesday, 04 November 2015 09:14

Faqes Vipat e Bllokut nuk i kanë shpëtuar as dy prezantueset e njohura, Marina dhe Luana Vjollca.

Përmes fotografive, kjo faqe ka vënë në pah ndryshimet drastike ndër vite të dy motrave të famshme.

Në ditët e sotme, ato konsiderohen ndër femrat më seksi të ekranit shqiptar.

Sidoqoftë, mbetet mister nëse Luana dhe Marina i janë nënshtruar ndonjë ndërhyrjeje kirurgjike për të përmirësuar dukjen.

 

 

 
Lajme Shqip Thursday, 27 February 2014 14:57

Nuk ka kaluar ende shumë kohë, që nga lancimi i videos më të re që kanë publikuar motrat Istrefi.

E megjithatë, fakti që në këtë video artistet paraqitet duke vënë më shumë në pah format trupore, sjellë zbehje imazhi duke mos nxjerrë asnjë aset tjetër në dukje.

Mirëpo, kjo situatë ka përhapur shumë polemika duke i bërë këto të fundit, objekt bisede për mënyrën se si janë paraqitur.

Por, një gjë dihet fare mirë se, janë skenat e tyre ‘’hot’’ ato që po e mbajnë larg transmetimin e klipit muzikor nga televizionet kosovare.

 
Lajme Shqip Tuesday, 28 January 2014 11:54

Këngëtarja atraktive Nora Istrefi, tashmë ka marrë epitetin si femra më seksi e skenës.

Shfaqet gjithmonë e kuruar dhe me një fizik për lakmi, Nora çdo ditë e më shumë po bëhet më e adhuruar nga publiku.

Ndonëse shpeshë poston foto ‘hot’ për fansat në rrjetet sociale, duke reklamuar linjat perfekte trupore, edhe kësaj radhe Nora e ka bërë ‘nxehtë’, duke postuar këtë foto me fustan lëkure të zezë të puthitur për trupi, i cili i vë në pah asetet e saj. 

 
Lajme Shqip Tuesday, 20 August 2013 20:35

Aleksandër Arvizu i SHBA-së dhe Etore Sekui i BE-së, dy ambasadorët më të rëndësishëm të Perëndimit në Shqipëri, , po pushojnë në resortin e Jalës, hotel Folie Marine.

Ata janë në pushimet e tyre private, por për koeçidincë ose jo, bashkë me ta në të nëjtin hotel pushon dhe kryetari i ardhëshëm i parlamentit, Ilir Meta, raporton Gazeta Tema.

Pushimet aktive të diplomatëve dhe prania e një prej politikanëve të rëndësishëm të qeverisë së re, lë të kuptojë se duke pushuar, ambasadorët ndërkohë po punojnë edhe për të hedhur urat e bashkëpunimit me qeverinë e re.

 

 
Lajme Shqip Monday, 19 August 2013 15:54

Këngëtarja Nora Istrefi ja ka ëndja që të vallëzojë edhe kur është në pushim.
Këtë gjë ajo e ka bërë në një pishinë, ku nuk dihet në të cilin vend, përderisa këngëtarja ka vallëzuar bashkë me motrën e saj.
Ndryshe, Nora sivjet ka pasur një sukses të konsiderueshëm me këngën “La Mama”, përderisa këngëtarja ka paralajmëruar edhe një këngë hit në muajt në vijim, shkruan express.
Se si vallëzon Nora në “kohën e lirë” mund ta shikoni në videon më poshtë që vet këngëtarja e ka postuar në Instagram.

 

 

video: http://www.youtube.com/watch?v=Jsp767qEwos

 
Lajme Shqip Friday, 16 August 2013 15:50

Pasi kaloi disa ditë pushime në një prej vendeve më të bukura dhe më të shtrenjtë në botë, Dubai, këngëtarja nga Kosova Nora Istrefi i është rikthyer punës. Ajo është duke u marrë me koncertet e saj të shumta në Shqipëri dhe Kosovë, por ajo që bie më shumë në sy është forma e saj fizike e shkëlqyer.

Siç shihet edhe në fotot e mësipërme, Nora ruan gjatë gjithë vitit linja të përkryera dhe seksi, çka e bëjnë një prej këngëtareve më joshëse në skenën mbarëshqiptare.

Nora Istrefi, përveç hiteve të tjera, është duke korur sukses të madh me hitin e kësaj vere, në bashkëpunim me Genën, “Le Mama”. /albeu/