Lajme Shqip Monday, 01 August 2011 10:14

“AS” ka thënë se Jose Mourinho i telefonoi Neymar menjëherë pas eliminimit të Brazilit nga Copa America, duke i kërkuar atij që të transferohet tek Real Madridi.

Neymar siguroi Mourinhon se ai dëshiron t’i bashkohet Realit, por vetëm pasi të luaj në Kupën e Botës për Klube.
“Vetëm eja dhe bashkohuni me ne”, mësohet t’i ketë thënë Mourinho Neymarit, gjatë bisedës së tyre në telefon.