Lajme Shqip Monday, 10 October 2011 12:01

Sulmuesi Goran Pandev është i bindur se ata mund të gëzojnë një sezon të suksesshëm dhe është optimist për të bërë “gjëra të mëdha”.

Maqedonasi aktualisht është jashtë veprimit me një lëndim në kavilje e këmbëve, por pritet që të kthehet në trajnim vetëm pas dy javësh”.

Pandev, i cili u transferua në San Paolo Stadio nga Interi si i huazuar gjatë afatit kalimtar të verës, është shpresë për të kthyer në veprim dhe të ndihmuar skuadrën e Walter Mazzarrit.

“Tifozët e Napolit janë me të vërtetë shumë të pasionuar dhe më kanë mirëpritur mua me dashuri të madhe,” tha 28-vjeçari, sipas Calcioline.

“Unë jam i sigurt që mund të bëjmë gjëra të mëdha së bashku.”

Napoli aktualisht janë në vendin e tretë në tabelën e Serie A me 10 pikë nga pesë ndeshje. (LajmeShqip.com)