Lajme Shqip Wednesday, 14 September 2011 11:28

Leila Luliana nga Costa Vieira Lopes, është 25-vjeçarja nga Angola që është kurorëzuar Miss Universi 2011.

Edicioni i 60 i konkursit të së bukurës së planetit është finalizuar parëmbrëmë në Sao Paolo të Brazilit.

Angoliana ka lënë nga pas bukuroshet e Ukrahinës, Brazilit, Ishujve Filipine dhe Kinës.

Deklarata në media pas fitores ka qënë:

“Unë dua të punoj për Afrikën. Dua të përfshihem në programe që ndihmojnë fëmijët, të sëmurët me sidë dhe të moshuarit. Racizmi? Racizmi është diçka që nuk më prek. Mendoj se janë racistët ata që kanë nevojë për ndihmë.” (LajmeShqip.com)

 
Lajme Shqip Thursday, 01 September 2011 16:48

Miss Universe ka zhvilluar intervistat zyrtare me bukuroshet të cilat konkurrojnë në këtë eveniment, midis tyre edhe me dy bukuroshet shqiptare, Xhesika Berberi dhe Afërdita Dreshaj.

Intervista me XHesika Berberi:

Bukuroshja shqiptare Xhesika Berberi ka dhënë një intervistë për faqen zyrtare të Miss Universe, ku garon në edicionin e këtij viti. Xhesika është pyetur nëse beson në jetë në planetet tjera dhe për avantazhet që kanë femrat në raport me meshkujt.

Ju ende mund të jepni votën tuaj për dy konkurrentet shqiptare, Xhesika Berberi dhe Afërdita Dreshaj duke klikuar mbi emrin e bukuroshes që preferoni dhe duke ndjekur rregullat e mëtejme.

Intervista me Afërdita Dreshaj

Afërdita Dreshaj, e cila këtyre ditëve është duke e përfaqësuar Kosovën në spektaklin e bukurisë Miss Universe në Brazil, ka zhvilluar një intervistë me organizatën e Miss Universe-it. Në intervistën që e transmeton portali Telegrafi, Përveç bukurisë dhe elegancës që rrezaton, Afërdita shfaqet në edhe me një anglishte mjaft të pastër.

Ju ende mund të jepni votën tuaj për dy konkurrentet shqiptare, Afërdita Dreshaj dhe Xhesika Berberi, duke klikuar mbi emrin e bukuroshes që preferoni dhe duke ndjekur rregullat e mëtejme.

 
Lajme Shqip Saturday, 27 August 2011 12:46

Bukuroshet konkurente në Miss Universin 2011 janë mbledhur të gjitha së bashku për të marrë mësime kërcimi. Me siguri në programin televiziv të këtij spektakli do të jetë edhe vallëzimi samba, përderisa vajzat janë angazhuar në mësimin e këtij kërcimi.

Dje, gjatë orëve të tyre të mësimit në shkollën e sambës ‘Rosas de Ouro’ në Sao Paulo të Brazilit, konkurentet duket se janë argëtuar shumë.

60 vjetori i konkursit të bukurisë do të mbahet më 12 shtator. (LajmeShqip.com)

 

 
Lajme Shqip Tuesday, 23 August 2011 09:41

Tiranë – Bukuria shqiptare në “Miss Univers 2011, në Brazil, do të përfaqësohet nga dy bukuroshet shqiptare, Afërdita Dreshaj, e cila e mban kurorën e “Miss Kosova Univers”, dhe Xhesika Berberi, e cila e mban titullin e “Miss Albania Univers”.

Nuk kanë munguar qysh tani angazhimet e shumanshme në mbështetje të “Miss Univers Kosovës, Afërdita Dreshaj. Në shumë faqe private ka nisur reklama për të dyja, sidomos për të përkrahur Afërditën, por edhe në ueb-faqen e “Miss Univers” ajo renditet me vlerësime para bukuroshes nga Shqipëria.

Voto për Xhesika Berberi

Megjithatë, deri më tani, vajza që përfaqëson Filipinet është më e votuara. Portali LajmeShqip.com fton të gjithë shqiptarët dhe adhuruesit tjerë të bukurisë shqiptare që t’u japin mbështetje përmes votimit në interent këtyre dy bukurosheve.

Bukuroshja kosovare Afërdita Dreshaj, dje ka deklaruar në një konferencë për media se atje, pos bukurisë do ta shpalosë edhe flamurin dhe shtetin e Kosovës, dhe se nga Brazili do të kthehet me një njohje për shtetin.

 

Voto për Afërdita Dreshaj