Lajme Shqip Monday, 10 February 2014 13:22

Një makinë e punonjësit të Ministrisë së Brendshme F. Çela është shkrumbuar nga flakët mesnatën e së shtunës në Tiranë.

Dyshohet se fillimisht persona ende të paidentifikuar ngapolicia kanë thyer trekëndëshin e xhamit të makinës së llojit “Benz” dhe më pas brenda në makinë është hedhur një sasi benzini ku edhe i është vërë flaka.

Mësohet se makina ndodhej e parkuar në oborrin e shtëpisë së punonjësit të Auditit në Ministrin e Brendshme. Nga ana e saj, policia nuk ka dhënë asnjë komunikat për ngjarjen. /albeu/