Lajme Shqip Monday, 10 October 2011 11:56

Torres nuk ka shënuar për Spanjën një gol që nga fitorja 4-0 në miqësoren ndaj SHBA-ve në qershor.

Para këtij, goli i tij i fundit për Spanjën erdhi në shtator të vitit 2010, kur ai shënoi dy gola në një fitore 4-0 në kualifikueset për Euro 2012 kundër Lihtenshtajn.

Megjithatë, Mata nuk është i shqetësuar dhe tha se sulmuesi i Chelsea kishte mbështetjen e plotë të kolegëve të tij.

“Unë jetoj me Torres në baza ditore dhe ai është me të vërtetë të i etur për të shënuar, edhe për Chelsean dhe për Spanjën,” tha Mata për AS.

“Ai ka luajtur disa ndeshje të shkëlqyera për ne dhe unë jam i sigurt se ai do të vazhdojë duke treguar formën e tij të mirë.”

Spanja do të takohet me Skocinë në kualifikueset e Euro 2012 të martën. Ata janë tashmë të kualifikuar për turneun që do të mbahet në Polonisë dhe Ukrainës, por Mata pret një tjetër performancë të mirë.

“Ata që luajnë për Spanjën gjithmonë duan të bëjnë më të mirën dhe kjo është një lojë e rëndësishme për ta. Ata do të duan të krijojë probleme për ne. Por, nuk ka lojë të lehtë. Në çdo rast, e rëndësishme është të fitoni dhe të bëheni kampionë,” shpjegoi ai. (LajmeShqip.com)