Lajme Shqip Friday, 09 August 2013 21:03

Andrea Pirlo, mesfushor i Juventus, ka deklaruar se dëshiron që të qëndrojë në Juventus nëse vazhdon të vlerësohet si i rëndësishëm në klub.

“Vitet kalojnë dhe nuk është e thënë që unë të qëndroj me çdo kusht vetëm sepse quhem Andrea Pirlo”, ka thënë reprezentuesi i Italisë.

Kreatori i lojës së ekipit juventin ka kontratë të vlefshme me klubin deri në fund të këtij sezoni.

Ai ka thënë se do të vazhdojë të luaj futboll por që nuk e di se në cilin ekip do ta bëjë këtë.

“Prioriteti im është Juventusi por nuk dua të jem një peshë e tepërt për askënd”, ka deklaruar Pirlo.

Mediat kanë spekuluar se Pirlo mund të transferohet në ‘Santiago Bernabeu’,por ai ka demantuar lajmin.

“Kam biseduar me agjentin tim dhe trajnerin e Realit, Carlo Ancelotti, unë rregullisht bisedoj me të. Por, askush nuk më ka ofruar mundësin për të shkuar në Real”, deklaroi Pirlo.

 
Lajme Shqip Monday, 10 October 2011 12:08

Megjithatë, 25-vjeçari ka hedhur poshtë sugjerimet se tani Zonja e Vjetër ka humbur besimin tek ai.

“E vërteta është se Juve gjithmonë besonte tek mua,” tha ai i entuziazmuar, sipas Tuttosport. “Në të kaluarën, lëndimet e kanë kushtëzuar karrierën time. Tani në fund unë jam mirë.”

Marchisio ka qenë në formë të mirë në fazat e hershme të këtij sezonit dhe shënoi dy gola në fitoren e  Juventus ndaj AC Milan në Serie A para pushimeve ndërkombëtare.

Ai pastaj shënoj edhe për Italinë e Cesare Prandellit në barazimin 1-1 me Serbinë në kualifikueset për Euro 2012 të premten.

Shfaqje të tilla si këto kanë nxitur shumë për të krahasuar atë me legjendën e Italisë dhe Juves Marco Tardelli.

“Krahasimi me Marco Tardelli nuk më tremb mua,” tha ai.

Marchisio është shëruar në kyçin e këmbës që e dëmtoi javën e kaluar dhe është në dispozicion për përballjen e Italisë me Irlandën e Veriut në kualifikueset e fundit e tyre të Euro 2012 në Pescara të martën. (LajmeShqip.com)