Lajme Shqip Monday, 10 October 2011 14:23

Ne do të jemi me plot besim në ndeshjen kundër Bosnjës, ne e dimë se kundërshtarët tonë janë të fortë por e dimë se ne duhet të fitojmë absolutisht,” tha Malouda për faqen zyrtare të FIFA-së.

“Ne jemi duke luajtur në shtëpi dhe ne kemi nevojë për ta kthyer avantazhin tonë dhe të sigurohemi që kjo nuk do të na bëjë nervoz.”

“Ne do të shkojmë në lojë me një mentalitet fitues. Një lojtar me përvojë duhet të jetë në gjendje për të përballuar presionin e lojërave të mëdha dhe të përgatitet për atë lloj, dhe të reagojë me atë në rrugën e drejtë.”

Malouda pastaj përmendi shkurtimisht problemet e Francës me lëndimet duke shtuar se ata kanë cilësi për të përballuar situatën.

“Shqetësimi i vetëm janë lëndimet që i kemi, të cilat po ndikojnë pak tek ne në këtë moment. kjo është një mundësi e mirë për të testuar cilësinë e skuadrës tonë.”

Patrice Evra, Mathieu Debuchy, Eric Abidal, Kevin Gameiro dhe Yohan Cabaye të gjitha të janë të dyshimtë për lojën për shkak të lëndimeve të ndryshme të së martës. (LajmeShqip.com)