Lajme Shqip Monday, 21 October 2013 15:40

Gjermania ka mundësi shumë të mira për të fituar Kupën e Botës që do të zhvillohet në verën e vitit 2014 në Brazil.Kështu mendon ish-portieri i Gjermanisë Oliver Kahn i cili në një intervistë për ‘Bild am Sontag’shprehet se shumica e lojtarëve tëformacionit të Gjermanisë janë të Bayern Munchen dhe ata e kanë treguar se janë fitues.

“Shumica e lojtarëve tëformacionit të Gjermanisë janë të Bayern Munchen dhe ata e kanë treguar se janë fitues. Shpesh nënvlerësohet energjia që të jep një titull si Liga e Kampioneve. Triumfi në Europë do i japë këtyre lojtarëve besim në forcat e veta”, theksoi Kahn. /albeu/