Lajme Shqip Sunday, 22 July 2012 10:06

Diva e televizionit Kim Kardashian zbulon aftësitë e saja për moden dhe make-up’in, vetëm për redaktoren e ‘The Look” Laura Brown. Shikoni videon që të zbuloni se cilat janë sekretet e Kim që e bëjnë atë të duket mahnitëse.

Ajo ka arritur të tërheqë vemëndjen e gjithë botës me bukurinë e saj, si dhe vemendjen ndaj modës dhe objektet luksoze. Kësaj radhe Kim është gati të tregojë në praktikë aftësitë e saja në përdorimin e kozmetikës kryesisht ato të make-up’it, duke lyer Harper Bazaar me një look perfekt. Rrallëherë mundë t’a kemi parë këtë divë të dal nga shtëpia pa make-up.

Tualeti që ajo i bëri Harper’s ndoshta nuk ishtë ai që i përshtatej më së miri, por mundë të themi që teknikat që ajo ka përdorur mundë të na ndihmojnë. Stili i saj ka frymëzuar mijëra femra në mbarë botën. Ashtu siç mund të vihet re bukuria e Kim nuk është e modifikuar nga make-up dhe produktet e tjera të kozmetikes.

Kim gjithashtu rrefeu sekretin se si ja bën ajo që del mahnitëse në foto. Ajo tha, ‘Në fakt ka shumë rëndësi mënyra se si qëndron para aparatit fotografik, shmangni ato foto ku aparati ju thekson gushen, apo ju nxjerr një gushë të dyfishtë gjithashtu ngrini koken lart ndërkohë që gushen tuaj ulëni poshtë dhe do të krijoni pamjen e një dive, një hije mahnitëse do të rrezatojë mbi fytyren tuaj, në fund kësaj pamje mos harroni të bashkangjitni një buzëqeshje sensuale dhe marramendse.” (LajmeShqip.Com)

 
Lajme Shqip Sunday, 31 July 2011 09:41

Show-girl-ja Kim ka zbuluar formatin e ftesave tё dasmёs sё saj. Ftesat janё dizenjuar nga Lehr & Black, qё ka qenё dizenjuesi edhe i ftesave tё motrave tё saja, Gwen Stefani, Fergie dhe Josh Duhamel.

Ftesa e cila ka mbёrritur nё kutinё postare tё tё ftuarve, ishte e mbёshtjellё me njё kuti tё mbuluar me qindra copёza kristalesh.

Çifti u fejua mё 18 maj duke e kurorёzuar kёtё me njё unazё fejese prej 20.5 karatёsh.

“Kjo ishte ajo çfarё kisha ёndёrruar gjithnjё, madje akoma edhe mё shumё”, ёshtё shprehur Kim.

Kim Kardashian do tё martohet me Chris Humphries mё 20 gusht. (LajmeShqip.com)

 
Lajme Shqip Tuesday, 26 July 2011 17:15

Kim Kardashian ёshtё mjaft e njohur pёr pamjen e saj tё pabesueshme dhe tё pёrsosur, qoftё edhe nё tapetin e kuq apo jo.

Por, diçka e paimagjinueshme i ka ndodhur bukuroshes Kim, e cila gjatё mbrёmjes nё transmetimin e reality-show “Keeping Up with the Kardashians” ёshtё ankuar pёr disa pulla qё i kishin dalё nё lёkurё dhe kruarje tё tyre.

Nё vizitёn e saj tek dermatologu ajo zbuloi se vuante nga sporiasis, njё gjendje e pashёrueshme e lёkurёs, por e parandalueshme pёr t’u zhvilluar mё shumё. Mbas konstatimit tё mjekut, Kim ёshtё pёrgjigjur me pak fjalё e hutuar: “Ështё e pamundur!”

Kjo ёshtё njё sёmundje nga e cila ka vuajtur gjithё jetёn nёna e saj Jan.

“Karriera ime konsiston nё fotografime tё kostumeve tё banjos. Njerёzit nuk e kuptojnё stresin qё ndjej unё pёr t’u dukur e pёrsosur. Kur unё shtoj vetёm 1 kilogram, bёhet kronikё. Imagjino se ç’do tё bёnin po tё shikonin tё gjithё kёto njolla!”

E trishtueshme pёr ta menduar qё njё bukuroshe e tillё tё vuajё nga kjo sёmundje e lёkurёs pёr tё gjithё jetёn! (LajmeShqip.com)

 
Lajme Shqip Monday, 25 July 2011 13:17

Bukuroshja Kim, mblodhi tё gjitha shoqet e saja nё klubin Tao, nё Las Vegas.

Nё kёtё festё beqarie kanё marrё pjesё motrat Kourtney, Khloe dhe mamaja Kris, si dhe kuanata e saj e ardhshme, Kayla Humphries.

Duket se Khloe kishte planifikuar pjesёmarrjen e njё striptisti mashkull qё e ka vёnё Kimin shumё nё siklet. Mёsohet qё ajo tё jetё skuqur nё fytyrё dhe buzёqeshte e sforcuar. E megjithatё, ajo ishte mbretёresha e asaj mbrёmjeje, jo vetёm me shiritin por edhe me kurorёn.

Mbёrmja s’ka qёnё vetёm e saja, sepse po atё natё festonte edhe i fejuari i saj Kris, sёbashku me shoqёrinё e tij. Nё njё klub tjetёr, nё Las Vegas, nё Lavo ai ka bёrё festёn e tij tё beqarisё, ku ndёr tё ftuarit ishin vёllai i Kimit, Robert Kardashian dhe shumё basketbollista, shokё tё Krisit, si p.sh. Jordan Farmar.

Krisit iu bё njё surprizё, duke i nxjerrё njё tortё qё shkruante “Pronё e Kim Kardashian pёr gjithё jetёn”.

Por, për ndryshim nga festat e tjera, fundi i kësaj feste ishte më ndryshe, rasti nё fjalё ishte i veçantё. Rreth orёs dy tё mёngjesit, Kim theu rregullin duke i bёrё njё vizitё tё fejuarit tё saj nё klub, ku dhe kjo e fundit u habit nga puthja e menjёhershme qё e pushtoi Kris.

Tё dy palёt e shijuan atё natё, pafundёsisht. Fotografitё iu flasin mё shumё…

Çifti do tё martohet mё 20 gusht. (LajmeShqip.com)