Lajme Shqip Wednesday, 22 January 2014 12:59

Erick Thohir ngrin bisedimet me Juventusin për shkëmbimin e shumëpërfolur mes Fredy Guarin e Mirko Vuçiniç.Presidenti i Inter ka reflektuar gjatë gjithë ditës duke vendosur veton pas rebelimit të tifozëve, të cilët nuk e miratuan këtë marrëveshje, madje e akuzuan manjatin indonezian për paaftësi në drejtimin e shoqërisë milaneze.

Gjatë mbrëmjes së djeshme dhjetëra tifozë zikaltër protestuan para zyrave tëklubit duke dalë hapur kundër një shkëmbimi të tillë, që sipas tyre ndëshkon skuadrën e tyre.

“Mollët e prishura jashtë klubit”, ishte një ndër banderolat që mbanin tifozët e Interit gjatë protestës.

Mesa duket, vendimin e Thohir nuk e ndikuan as ultimatumet e mesfushorit kolumbian që u shpreh qartazi se nuk dëshiron ta veshë më fanellën e Interit. Vetë kolumbiani është shprehur se ndihet i tradhëtuar nga presidenti për shkak se vendosi ta transferonte në Torino, prandaj ai nuk mund të stërvitet më me skuadrën e tij. /albeu/

 
Lajme Shqip Wednesday, 02 November 2011 10:32

Presidenti i Interit, Massimo Moratti është duke planifikuar një zbavitje të shpenzimeve.

Por Ranieri thotë: “Ne duhet të qëndrojnë të qetë dhe të vlerësojmë çdo gjë, ne duhet të vlerësojë të gjitha zgjedhjet më të mira, ka ekspertë të cilët mund të vlerësojnë gjithë situatën.”

Ranieri shtoi: “(Luc) Castaignos, Jonathan dhe (Ricky) Alvarez janë lojtarët të cilët ai i dëshiron, dhe i quan kampionët e Interit në të ardhmen unë do të vënë ata në fushë, kur ekipi është në një situatë më të mirë, sepse situata e tanishme mund të vë ata në vështirësi.” (LajmeShqip.com)

 
Lajme Shqip Monday, 17 October 2011 11:57

Presidenti i Interit, Massimo Moratti ndjehet gjithnjë e më i zhgënjyer për skuadrën e tij dhe rezultatet e tyre negative.

Pas trazirave të sezonit të kaluar, Moratti është përsëri në mendime dhe ndeshja e të shtunës kundër Catanias e la të habitur.

Me ardhjen e Ranierit në krye të skuadrës u mendua se ditët e errëta të Interit kishin marrë fund por nuk qe e thënë dhe e gjithë dobësia e skuadrës zikaltër u shfaq në ndeshjen e me Catanian kur skuadra edhe pse në avantazh humbi në pjesën e dytë duke pësuar dy gola.

Corriere dello Sport thotë se Moratti nuk ka bërë udhëtim në Sicili. Rezultati e la atë të zemëruar me zyrtarë të ndeshjes, lojtarët dhe gjithashtu edhe për faktin se ky nuk është ekipi që ai kishte shpresuar për të. (LajmeShqip.com)

 
Lajme Shqip Tuesday, 11 October 2011 12:06

Napoli është një nga klubet që e dëshiron ganezin, dhe përfaqësuesi i tij zbuloi se ish-mesfushori i Udineses do të jetë i hapur për të luajtur në Serie A për skuadrën e Walter Mazzarrit.

“Unë nuk kam marrë asgjë zyrtare deri tani,” tha agjenti, Marco Odisio për Radio KDF.

“Megjithatë, kjo sigurisht se është gjë e bukur për të dëgjuar se një klub si Napoli janë të interesuar për Muntarin. Ai me siguri do të vlerësojnë pozitivisht një mundësi të tillë.”

“Për momentin lojtari është duke i marrë parasysh disa oferta të huaja, ku ai dëshiron të shkojë dhe të luajë, por Napoli do të jetë me të vërtetë një alternativë e rëndësishme.”