Lajme Shqip Friday, 03 January 2014 15:29

Chelsea ka bërë një ofertë stratosferike për Gonzalao Higuain duke ofruar 60 milioneuro, por Napoli nuk e ka pranuar si ofertë, shkruan Daily Telegraph.

Mourinho është ankuar se nuk ka një top sulmues, dhe kjo shihet edhe tek golat që kanë shënuar gjatë fazës së parë sulmuesit e Chelsea.

Portugezi duket se e kërkon me cdo kusht Argjentinasin të cilin mund ta përdor vetëm në kampionat, pasi është aktivizuar në Champions me Italianët.

Higuan u transferua verën e kaluar tek Napolin nga Real Madrid për shumën e 37 milion eurove. /albeu/