Lajme Shqip Saturday, 13 October 2012 10:30

Majami – Aktorja Halle Berry ka fituar çmimin e nderit për punën e saj humanitare në ceremoninë gala të titulluar “Fuqia e femrave” në Hollivud.

Përveç saj për punë humanitare kanë marrë mirënjohje edhe Catherine Heigl, këngëtarja dhe aktorja Queen Latifah dhe ylli i serisë ”Desperate Housewives” Felicity Huffman, sipas raporteve të medias amerikane.

Aktorja 46-vjeçare, Berry, e cila kishte vuajtur nga dhuna në familje në të kaluarën, ka marrë çmimin për punën e saj në organizatën qendra “Jenesse”, e cila lufton kundër dhunës.

”Unë kurrë nuk do ta lë këtë vend”, tha aktorja duke marrë çmimin.
Huffman fitoi çmimin për punën e saj humanitare në luftën kundër kancerit të gjirit. Aktoren Berry nga fundi i këtij muaji do të mund ta shohim në filmin e ri ”Cloud Atlas”.

Ndërsa kohë më parë e fejuara e aktorit, Olivier Martinez, Berry, u dërgua me urgjencë në një spital në Los-Anxhelos pasi që fituesja e “Oscarit” u lëndua gjatë xhirimit të filmit të saj të fundit. Sipas informatave deri tek cilat kanë arritur mediat, aktorja është lënduar gjatë një skene aksion të filmit “The Hive”, kur ajo ra në trotuar betoni dhe lëndoi kokën, por pas disa ditësh kishte dalë nga spitali. (LajmeShqip.com)

 
Lajme Shqip Friday, 10 August 2012 16:24

Në muajin mars, Halle Berry konfirmoi zërat se ishte në prag martese me të dashurin e saj afatgjatë, Olivier Martinez.

Ndonëse më parë aktorja kishte premtuar se nuk do të ngjitej më kurrë në altar, ajo ndryshoi vendimin e saj, duke pranuar një unazë smeraldi shkëlqyese në gisht.

Megjithatë, ditën e mërkurë aktorja u pa duke shëtitur në rrugët e Los Anxhelosit pa unazën e saj të pandashme, duke bërë që menjëherë të nisin të qarkullojnë zërat rreth mundësisë së një krize në jetën e saj bashkëshortore.

45-vjeçarja nuk ka dashur të shprehet asnjëherë rreth jetës së saj personale dhe një shfaqje në publik pa unazë mund të mos ketë asnjë domethënie të madhe, por duke pasur parasysh krizat e saj të mëparshme, aktorja ka të sigurt mbi vete përqendrimin me te madh të gazetave e revistave rozë përgjatë ketij muaji.

 
Lajme Shqip Monday, 12 March 2012 14:42

Pas shumë zërave që qarkullonin për çiftin, Olivier Martinez konfirmoi se është fejuar me aktoren Halle Berry.

“Është gjithçka e vërtetë. Jemi fejuar”, ka thënë Martinez për gazetën ‘Miami Herald’. Sipas gazetës, aktori francez ndodhet në Miami për të inauguruar restorantin e tij të ri, Villa Azur.

Halle Berry, 45 vjeç, dhe Olivier Martinez, 46 vjeç, janë njohur në vitin 2010 në sheshxhirimin e filmit ‘Dark Tide’, pak pas përfundimit të marrëdhënies së aktores me modelin kanadez Gabriel Aubry.

Berry ka një vajzë 4-vjeçare dhe është martuar dy herë më parë. Në vitin 1996 u nda nga lojtari i bejzbollit David Justice dhe në vitin 2004 kërkoi divorcin nga muzikanti Eric Benet.

 
Lajme Shqip Saturday, 01 October 2011 11:56

Spanjë – Çfarë mund t’i ndodhë njeriut kur rend pas një dhie në një shkëmb? Sigurisht që mund edhe të thyejë këmbën; kështu i ka ndodhur aktores hollivudian Halle Berry!

Berry, e cila aktualisht ndodhet në Spanjë pasi po xhiron për filmin e saj “Cloud Atlas”, është fotografuar në një karrocë me rrota, me këmbën në allçi dhe të ngritur deri në nivelin e gjurit.

Incidenti ka ndodhur gjatë ditës së saj të pushimit në Majorca. Më 21 shtator ajo shikon nga dritarja e vilës ku po qëndronte, vajzën e saj Nahla që rendte mbas një dhie. Ka dalë jashtë dhe ka vrapuar pas saj për ta kapur. Ka qënë pikërisht atëhere kur ajo ka rrëshkitur mbi një pjesë shkëmbore të tokës dhe ka thyer këmbën.

Halle Berry do të qëndrojë për tre javë pushim dhe xhirimet do të shtyhen deri në rekuperimin e plotë të shëndetit të saj. (LajmeShqip.com)

 

 
Lajme Shqip Friday, 16 September 2011 14:33

Sofia nuk kursen asnjë koment, edhe kur bëhet fjalë për veten e saj! Bukuroshja kolumbiane 39 vjeçare në vitin 2006 ka luajtur rolin e një transseksuali“Grilled” dhe sipas saj nuk i është dashur që të shtiret shumë.

“Gjithësesi unë dukem si transseksuale. Unë grua jam, por jam shumë e ekzagjeruar me gjoksin tim, vithet, tualetin dhe theksin tim… Kur bëhem gati për ndonjë event dhe shihem në pasqyrë, gjithmonë them se dukem si një transvestit. Dhe megjithatë më pëlqen shumë!”.

Ylli i “Familjes Moderne” gjithmonë ka patur shumë admirues homoseksualë dhe ajo nuk e ka fshehur asnjëherë admirimin për aktoren Halle Berry.

“Unë e kam fiksim Halle Berry-n; ajo është vetë përsosmëria. Sa herë që e shoh më vjen të çohem në këmbë dhe ta duartrokas fort, pasi ajo është vërtetë e përsosur.” (LajmeShqip.com)

 
Lajme Shqip Tuesday, 30 August 2011 13:31

Halle Berry prej vitesh ka qënë në një luftë gjyqësore me ish-burrin e saj Gabriel Aubry për të fituar të drejtën e kujdestarisë së vajzës së tyre Nahla.

Mbas debateve dhe argumenteve të ndryshme midis avokatëve, më në fund gjykata ka marrë një vendim ditën e premte. Ky vendim ka favorizuar aktoren e cila e ka treguar mjaft mirë devotshmërinë ndaj vajzës së saj 3 vjeçare Nahla, gjatë ditëve të pushimit në plazh.

Pas një histori të keqe që pati me ish-burrin e saj, ku dhuna la shenja të dukshme edhe për publikun, më në fund beteja e saj përfundoi me fitore të plotë.

Gjatë këtij viti aktorja e çmimit Oskar ka nënskruar për tre filma: “New Year’s Eve,” “Dark
Tide,” dhe “Cloud Atlas.” (LajmeShqip.com)

 
Lajme Shqip Tuesday, 12 July 2011 14:53

Gjatё gjithё javёs aktorja e famshme hollivudiane ka bёrё disa telefonata emergjence ku kёrkonte policinё pasi dikush i panjohur kishte hyrё nё pronёn e saj, mё saktё nё oborrin e shtёpisё sё saj.

Ngjarja ka ndodhur tre ditё rresht, tё shtunё, tё dielё dhe tё hёnё. Nё fillim ёshtё dyshuar pёr ndonjё fotograf paparac, qё mund tё ketё dashur tё prishё privatsinё e saj.

Por ky dyshim ra poshtё qё mbas tentativёs sё dytё. Policia filloi tё dyshonte pёr ndonjё manjak qё mund tё jetё i fiksuar mbas aktores, qoftё pёr t’i marrё edhe njё autograf tё vetёm, ose akoma mё keq… Po tё kishte qёnё paparac, do tё ishte ruajtur mё shumё kur lajmi u bё publik dhe kur Halle njoftonte menjёherё policinё.

Sipas burimeve tё tabloidit TMZ, policёt kanё qёnё duke e vёzhguar shtёpinё e aktores me kamera, teksa kanё parё njё burrё tё kapёrcente gardhin e shtёpisё sё saj nё orёn 11 tё natёs, ditёn e hёnё. Tentativa e tij e tretё dёshtoi.

Menjёherё janё njoftuar policёt tё cilёt kanё mbёrritur nё vendngjarje duke e kapur nё befasi agresuesin. Ai u dёrgua nё rajonin e policisё, ndaj tё cilёt do tё nis edhe proçesi i gjykimit. (LajmeShqip.com)

 
Lajme Shqip Tuesday, 29 March 2011 08:21

Kanё qёnё pikёrisht sytё e publikut qё i kanё dashuruar dhe qё janё zhgёnjyer nga divorcet e tyre.  E megjithatё kёto gra kanё ecur pёrpara duke e mbajtur kokёn lart. Dhe pse tё mos e bёjnё? Kёto gra janё tё zgjuara dhe mahnitёse. Mё poshtё i keni tё renditura:

1.       Julia Roberts,

Shumё njerёz vazhdojnё ende tё kujtojnё martesёn e Julia-s me kёngёtarin country Lyle Lovett. Divorci i tyre ёshtё nё top-listёn e kёsaj parade divorcesh jo vetёm pёr sharmin qё kishin si çift, por edhe sepse Julia mbetet gruaja e bukur: ‘the pretty woman’.

2.       Jennifer Aniston

Fama e saj dhe lidhja e saj me Brad Pitt ultra e lakmuar, bёri qё ndarja e tyre tё shokonte botёn dhe tё zhgёnjente shumё opinionist ndёrmjet nesh. Por Jennifer ka ditur se si ta rifitojё simpatinё.

3.       Sandra Bullock

Detajet e pёrlotshёm tё divorcit tё saj bёn qё njerёzit ta duan edhe mё shumё. Me apo pa burrё, Sandra do tё jetё gjithmonё njё grua e bukur mbreslёnёse.

4.       Jennifer Lopez

Mbase dikush mund tё shprehet se Lopez ka puthur disa ‘bretkosa’ nё kёrkim tё princit tё saj, duke eksperimentuar njё sёrё divorcesh, ku mё i fundit ёshtё edha ai mё i dhimbshmi. Ndarja me Marc Anthony, nga martesa me tё cilin u bё edhe nёnё. Besojmё se shprehja ‘dita duket qё nё agim’ vlen edhe pёr njerёzit e pasur e tё bukur, apo jo?

5.       Kate Hudson

Aktorja qё duket si e bekuar nga rrezatimi i saj i natyrshёm, nё asnjё moment divorci nuk e ka bёrё tё duket ‘keq’. Bukuroshja bjonde duket gjithmonё e mrekullueshme dhe gati pёr argёtim.

6.       Eva Longoria

Ylli qё tё lё pa frymё ka patur njё divorc sfilitёs, tё shoqёruar me thashetheme pёr tradhёti bashkёshortore. Disa burra nuk ia dinё vlerёn gjёrave tё mira nё kohё tё vet!

7.       Halle Berry

Ajo ёshtё e njohur pёr lukun e saj tё vaçantё, po aq sa edhe pёr lidhjet e saja qё jo domosdoshmёrisht duhet tё zgjasin. Megjithёse ajo ёshtё betuar dy herё pёr martesё, ka pёrfunduar nё media me titujt kryesor me gёrma tё mёdha.

8.       Heather Locker

Si njё yll televiziv me personalitet tё fortё, Locklear ka triumfuar duke u bёrё akoma mё tёrheqёse se ndonjёherё edhe mbas dy divorceve tё saja tё njё ‘rangu’ tepёr professional.

9.       Kate Winslet

Kate e di se çdo tё thotё tё divorcohesh! E megjithatё kjo gjё asnjёherё nuk ja ka humbur hijeshinё. Bukuroshja britanike tё tёrheq vёmёndjen nё mёnyrё aq tё natyrshme, aq sa nuk e kupton pse e simpatizon aq shumё!

10.   Cheryl Cole

Lajmet nё Angli qё kёngёtarja po divorcohej solli shpresёn pёr tё gjithё ata qё mendonin se ajo ishte shndёrruar ‘jashtё mode’. E trishtueshme pёr tё, por fantastike pёr djemtё beqar.