Lajme Shqip Sunday, 27 October 2013 12:57

Ryan Giggs mendon se United është frymëzuar nga shfaqja e Adnan Januzajt dhe e ka vlerësuar produktin më të fundit të akademisë së Manchester United si fryt të punës së sistemit zinxhir të klubit.

“Adnani po ecën shumë mirë për momentin. Këshillat do mund t’ia jepja nëse gjërat nuk po shkonin kështu. Lojtarët e rinj kanë rënie forme dhe kjo është e pashmangshme.

Le ta lëmë të qetë të shijojë atë që po bën. Po shijoj progresin e tij. I kam thënë të vazhdojë të luajë si në ndeshjet e fundit. Është talent dhe djalë i shkëlqyer dhe i dëgjueshëm”, deklaroi veterani i United, Ryan Gigs./koha/