Lajme Shqip Friday, 29 July 2011 07:24

Trajneri i Interit, Gian Piero Gasperini ka mirëpritur orarin e ndeshjeve të tyre në Serie A.

“Është një fillim i vështirë, por ne jemi të uritur dhe të kemi mjaftë kohë për t’u përgatitur”, tha trajneri për Inter Channel.

“Pas ndeshjës hapëse në shtëpi me Leccen, që kurrë nuk janë një kundërshtar i lehtë, ne do të përballemi menjëherë me një udhëtim në Palermo, pastaj do të përshëndetemi në Romë.”

Inter-Napoli zhvillohet në javën e gjashtë dhe Inter-Juventus në Javën dhjetë, por çështja e vërtetë mund të jetë në fund të sezonit ku Inter, dy ndeshjet e fundit do t’i ketë mjaftë të vështira ku do të takohet me rivalin e qytetit Milanin dhe Lacion. 
“Ky do të jetë një fund madhështor për fushatën, një style-kalendar kokë me kokë me betejat. Nuk do të jenë disa fishekzjarrë spektakolare.”