Lajme Shqip Friday, 12 July 2013 19:48

Paris – Shtatë persona kanë vdekur kur një tren doli në shinat në jug të kryeqytetit francez, Paris.
Sipas BBC, treni sapo kishte lënë Parisin kur doli nga shinat duke u përplasur me një platformë të një stacioni.
Pasagjerët kanë mbetur të bllokuar në tren dhe flitet për shumë viktima.
Ministri i Brendshëm, Manuel Valls tha se shtatë persona kanë vdekur dhe dhjetëra janë plagosur.
Një burim policor i tha AFP se treni është përplasur me shpejtësi, duke u ndarë në dy pjesë.