Lajme Shqip Monday, 10 October 2011 14:10

Skuadra e Malagas, e cila garon në Primera Divizionit janë në kërkim për të forcuar sulmin e tyre dhe po bëjnë një përpjekje për të mbyllur hendekun me Barcelonën dhe Real Madrid, dhe trajneri Manuel Pellegrini e ka spikatur Farfan si tepër të përsosur.

26-vjeçari ka një kontratë me Schalke deri në verën e vitit 2012 dhe skuadra nga Gelsenkirchen janë të etur për të mbajtur atë në Veltins-Arena.

Megjithatë, ish-ylli i PSV thuhet se ka vendosur pamjet e tij në një lëvizje jashtë vendit, dhe Schalke mund të vendosë për të shitur në janar, nëse ai refuzon të nënshkruajë një kontratë.

Farfan ishte i lidhur shumë me Juventusin në verë, por transferimi nuk u realizua. (LajmeShqip.com)