Lajme Shqip Sunday, 31 July 2011 10:16

Sun thotë se bosi i Cityt, Roberto Mançini dëshiron të shtojë një tjetër super – yll dhe është i gatshëm t’i paguaj 40 milionë sterlina. Gjithashtu, për në mesfushë, Mançini e ka vlerësuar me 23 milionë lojtarin e Arsenalit, Samir Nasri.

Nëse Inter Milano vendos ta transferoi Carlos Tevez duhet t’i derdh në arkat e City-t 50 milionë euro. Mançini mund ta konsideroi një shkëmbim që përfshinë kamerunasin, Eto’o.

Të dy skuadrat City dhe Inter qëndruar në të njëjtin hotel, në Dublin këtë fundjavë. Një marrëveshje mund të jetë gatuar!
Mançini shtoi: “Carlos do të mbetet pjesë e plotë e skuadrës. Ai kthehet javën e ardhshme nga pushimet. Unë nuk e di për një marrëveshje me Interin.”