12
 
Lajme Shqip Monday, 31 October 2011 13:21

Elisabetta Canalis shpjegon atë çfarë dikur nuk ka qenë në gjendje ta kuptonte as vetë.

Në moshën 50 vjeçare, George Clooney është aq i madh sa mund të jetë edhe si një baba për të dashurat e tij të reja. Dhe kështu ka thënë edhe ishe dashura e tij Elisabetta Canalis.

“Ai ishte një njeri i rëndësishëm për mua, si një baba,” ka thënë Canalis 33 vjeçare për librin “This Love” të publicistit italian Bruno Vespa.

Modelja italiane dhe showgirl-ja e ekranit televiziv u nda gjatë kësaj vere me George Clooneyn, pasi kishin përjetuar një lidhje dy vjeçare së bashku. Clooney shumë shpejtë e zëvendësoi ish të dashurën e tij me një të re, ish kampionen e keçit, Stacy Keibler 32 vjeçare.

“Me George-n ishte më shumë një marrëdhënie atërore,” ka rrëfyer Canalis. “Ishte një dashuri e madhe dhe ishte sikur të ishe në një përrallë, pasi George është një kavalier edhe në jetën private. Ndihesha shumë e respektuar si partnere.”
Ndër të tjera ajo ka hedhur poshtë të gjitha spekulimet mbi ndarjen e tyre si shkak dëshira e saj për t’u martuar. “Ne të dy vendosëm se ishte koha për t’u ndarë,” ka thënë ajo. “Unë dhe George nuk kemi folur asnjëherë për martesën apo fëmijët. Kjo nuk do të thotë se unë nuk e dua diçka të tillë në jetën time, por kjo është diçka të cilën ne të dy as që e kishim imagjinuar bashkë!”

Po, atëherë pse u ndanë? “Ne u ndamë për çështje personale dhe jo për shkak të dëshirës për martesë. Dashuria jonë ka qenë dashuri me shikim të parë dhe unë ju përkushtova lidhjes me të me trup dhe me shpirt. Vetëm katër ditë pasi ishim njohur, unë bëra valixhet gati dhe shkova të jetoj me të.”
Në këto rrëfime ajo nuk shpreh asnjë ndjenjë mërie ndaj tij apo qoftë edhe ndaj të dashurës së re, Keibler. “Clooney është njeriu që ka ditur të vlerësojë më shumë feminilitetin tim. Është pa dyshim një prej njerëzve më bujar dhe më të mirë që kam njohur nga pikëpamja shpirtërore.”

“Marrëdhënia me George-n mua nuk më ka dëmtuar aspak. Unë kam qenë në shoqërinë e një njeriu të famshëm në gjithë botën, dhe tani do të vazhdojë të ecë vetë ashtu si kam bërë edhe më parë,” ka thënë Canalis që mori pjesë në garën e Dancing With The Stars Amerika të këtij sezoni. (LajmeShqip.com)

 
Lajme Shqip Friday, 28 October 2011 17:01

Berlin – Modelja dhe velina italiane, është fotografuar me aktorin e True Blood, Mehcad Brooks.


Canalis po bën të pamundurën për të fituar vëmendjen tek spektatorët amerikanë që mbas performancës së saj në spektaklin “Dancing With The Stars”. Dhe duket se ja ka arritur mjaft mirë, pasi janë vetë mediat amerikane që e kanë ndjekur atë deri në Gjermani.


Mbas historisë me aktorin George Clooney duket se ka nisur një romancë e re, të cilën ajo nuk po heziton ta shfaqë në publik.

Duke shëtitur në këmbë, duke vizituar muze dhe duke bërë pazar, duket se çifti i ri nuk po lodhet aspak! (LajmeShqip.com)

 
Lajme Shqip Friday, 14 October 2011 11:35

Los Angeles – Duket se paraqitja e bukur në bikini nuk është arsyeja e vetme e buzëqeshjes së saj.
Ajo mund të jetë mërzitur që u skualifikua në garën e “Dancing With The Stars”, por duket se kjo gjë nuk e ka bezdisur dhe aq shumë. 33 vjeçarja italiane është shfaqur e gëzuar dhe e relaksuar në një foto që ka postuar në profilin e saj në Twitter, një foto me bikini në plazh.


Ish e dashura e George Clooney-t ka pozuar në rërën e Los Angeles duke cituar, “Ju uroj një ditë fantastike nga plazhi më i bukur i Los Angeles-it”.

Menjëherë pas eliminimit të saj, ajo pati komentuar në profilin e saj, “Pas 20 vitesh do t’ju vij keq për gjërat që nuk bëtë, se sa për ato që bëtë”.

Për humorin e saj të mirë thuhet se ka një shpjegim. Sipas TMZ, bukuroshja italiane ka filluar të frekuentojë ish yllin e “True Blood” dhe modelin Mehcad Brooks. Ata janë parë duke darkuar në restorantin STK në West Hollivud. Thuhet se të dy janë larguar nga lokali me të njëjtën makinë. (LajmeShqip.com)

 
Lajme Shqip Wednesday, 28 September 2011 16:14

Ka përfunduar dhe aventura amerikane e balerinës dhe modeles italiane Elisabetta Canalis në spektaklin “Dancing With The Stars”.

Ish e dashura e George Clooney-t dhe partneri i saj Val Chmerkovsky janë eleminuar gjatë spektaklit të mbrëmshëm.

Canalis pati arritur në balotazh me dy konkurentë mjaft popullor të Amerikës: Chaz Bono, djali i këngëtares Cher dhe David Arquette, ish burri i Courtney Cox.

 

Megjithëse i kishte bërë apel bashkëkombasëve të saj për ta votuar, nuk ka arritur t’i bëj ballë garës së fortë përballë yjeve mjaft popullor për Amerikën.

 

“Dua t’i bëj një apel bashkëkombasëve të mi,” ka thënë ajo, “Pasi unë jam italiane dhe kolegu im i vallëzimit Val Chmerkovsky është rus. Nuk e  di se sa vota do të arrijmë që të marrim nga publiku amerikan, prandaj ju lutem të na votoni.” (LajmeShqip.com)

 

 
Lajme Shqip Saturday, 17 September 2011 14:33

Ditën e sotme Elisabetta Canalis do t’i lëshojë një apel të vërtetë atdhetarëve të saj nëpërmjet programit “Verissimo”.

Canalis ka vendosur që çështjes t’i japë ngjyra patriotizmi, duke i kërkuar italianëve që ta votojnë atë gjatë pjesëmarrjes në “Dancing With the Stars” në Amerikë. Apeli i saj do të jetë:

“Dua t’i bëj një apel bashkëkombasëve të mi pasi unë jam italiane dhe kolegu im i vallëzimit Val Chmerkovsky është rus. Prandaj nuk e  di se sa vota do të arrijmë që të marrim nga publiku amerikan. Prandaj, nëse doni të më ndihmoni ju lutem vizitoni faqen abc.com, regjistrohuni dhe ju lutem, më votoni!

Stërvitem gjashtë orë në ditë me partnerin e mi, për të cilin është hera e parë që del në televizion. Që të dy jemi të panjohur për publikun amerikan prandaj jam pak edhe në siklet. Prandaj pres mbështetjen tuaj…” (LajmeShqip.com)

 

 
Lajme Shqip Sunday, 11 September 2011 08:34

Modelja, kërcimtarja dhe aktorja italiane Elisabetta Canalis, 32-vjeçare, duket se po e merr veten mjaft mirë pas ndarjes së saj legjendare me aktorin, bosin e beqarëve, George Clooney.

Ajo është shfaqur me poza nudo për revistën PETA.

“Vendosa që të pozoja nudo, pasi kjo gjë gjithmonë provokon reaksion… Nëpërmjet kësaj praktike ‘brutale’ mund të mbash gjallë interesin e njerëzve. Këto kafshë të gjora qethen të gjalla dhe pastaj mbyten vetëm për hir të modës. Kam zgjedhur të jem zëri i atyre kafshëve që nuk mund të flasin. Prandaj nuk do të blej asgjë që ka përmbajtje lëkure apo gëzofi.” (LajmeShqip.com)

 
Lajme Shqip Friday, 09 September 2011 16:40

Pasi ndarja e tyre bëri një bujë të madhe, Canalis flet për herë të parë rreth jetës së saj personale.

“Unë jam një njeri që për çështjen e dashurisë jam me këmbë në tokë, jam në kërkim të atij njeriu që të më falë siguri. Më parë nuk kam patur gusto të mirë për të zgjedhur partnerët… Gjithmonë kam menduar se meshkujt e ftohtë dhe të kontrolluar janë tipi i duhur për mua. Por duhet ta pranojë që Princi Magjepës nuk do të vij asnjëherë për të të shpëtuar… Fundi i një marrëdhënie është i komplikuar. U shpërngula në Amerikë për arsye se nuk mund ta ballafaqoja dot më botën! Të shikoja se si njerëzit përflisnin jetën time ishte e vështirë. Fatmirësisht këtu në Los Angeles kam gjetur qetësinë dhe një punë. Ka qënë një periudhë e vështirë e jetës sime, por që gjithësesi duhet përballuar.”

George Clooney dhe Canalis përjetuan një histori dashurie prej 2 vitesh. Njoftimi për ndarjen e tyre ka qënë një lajm i papritur për të gjithë admiruesit e tyre. Për Clooney-n thuhet se ka gjetur një të dashur të re, Stacey Keibler, pavarësisht se nuk janë fotografuar asnjëherë bashkë dhe nuk është bërë asnjë deklaratë nga ana e tij për këtë çështje. Elisabetta Canalis ndodhet në Amerikë dhe për momentin është pjesëtare në garën me yjet amerikanë në “Dancing With The Stars USA”. (LajmeShqip.com) Previous Item Next Item

 
Lajme Shqip Tuesday, 02 August 2011 16:57

Vieri ka vendosur tё ndёrhyjё dhe t’iu thotё ‘stop’ njёherё e mirё gjithё thashethemeve pёr tё.

“Mё lini rehat. Dua tё dal nga errёsira e shkaktuar nga depresioni i kёtyre viteve. Ështё absurde dhe nuk po e gjej arsyen pse. E kam mbyllur karrierёn time tё futbollit qё prej tre vitesh, e megjithatё media nuk mё lё rehat. Nuk kam pse tё jem kaq i rёndёsishёm pёr ta.”, ka thёnё ai.

Dhe kur njё gazetar i thotё se pёrndjekja e tij nisi pikёrisht me historinё e tij me Elisabetta Canalis, Vieri i ёshtё pёrgjigjur:

“Juve po flisni pёr njё histori qё ka ekzistuar pёrpara 10 vitesh. Mund ta kuptoj vёmёndjen e medias kur luaja futboll dhe trajner nё serinё A, por tani nuk e kuptoj pse paparacёt mё ndjekin gjithandej! Pse mё fotografojnё gjithandej? Mё lini rehat, se kёshtu nuk mund tё jetohet!

Dalё nga shtёpia dhe duhet tё tregohem i kujdesshёm se mos ndjek kush, kur flas me shoqёrinё nё telefon i mbaj sytё hapur se mos ёshtё duke mё dёgjuar njeri. Dhe nёse dikush mё kёrkon qё tё bёj njё fotografi me tё, nuk e di mё nёse ёshtё admirues i hershёm apo dikush qё kёrkon ta pёrdorё atё fotografi pёr qёllime tё tjera? Jam bёr me hije. Kam frikё tё ndalem dhe tё pi njё kafe me njё shoqe nё qytet, nё plazh apo nё shtёpi, sepse tё nesёrmen e gjej veten time nё tё gjitha gazetat. Nuk mundem mё! Po mё çmendni!”

Dhe nё fakt Vieri nuk ka faj, sepse i gjithё ky makth pёr kёtё ka nisur qё nё 2008 ku numrin e tij tё celularit, tё linjёs Telecom ja pёrgjonin gazetarёt. Atёhere kompaninё e pati hedhur nё gjyq nga e cil afitoi 12 milion euro, por kёto pare asgjё nuk janё nё krahasim me stresin qё i kanё shkaktuar.

Vieri po pёrgjёrohet pёr pak intimitet. Shpresojmё qё t’ia arrijё. (LajmeShqip.com)

 
Lajme Shqip Thursday, 30 June 2011 15:15

Manuele Malenotti është kupidi që ka shërbyer për George Clooney dhe Elisabetta Canalis.

Ai ka zbuluar detajet e takimit të parë midis Clooney dhe Canalis përballë kamerave të kanalit televiziv ‘Italia Uno’.

“Ka qënë festa e organizuar në nder të yllit hollivudian amerikan, kur vetë Clooney më kërkoi që ta prezantoja me Canalis. Ai e kishte njohur atë nga spotet publicitare dhe linte kokën mbas saj.

Elisabetta e George nuk janë takuar asnjëherë rastësisht. Ai kishte ngelur i mahnitur duke e parë atë në televizion dhe në YouTube. Që ditën e parë që u takuan lindën shkëndijat ndërmjet tyre”, ka  treguar Malenotti.

Ai  kujton se e ka patur për detyrë t’i takonte të dy bashkë, sipas kërkesës së George, duke i planifikuar një takim në një restorant në Romë, ku që atë natë kanë shkëmbyr puthjen e parë. Ata janë pëlqyer që në fillim.

Kupidi i tyre ka përgënjeshtruar kategorikisht lajmin se ndërmjet tyre ekzistonte një marrëveshje, një kontratë.

“Në media vazhdohet të thuhen shumë gjëra të pavërteta! Ata kanë patur një histori shumë intensive. Ai  e mori me vete në Los Angeles ku i gjeti edhe punë. Madje, George ka shkuar të prezantohet edhe me prindërit e Elisabetës!”

Pavarësisht pasionit të dukshëm ndërmjet të dyve, Malenotti ka konfirmuar se nuk besonte që kjo histori dashurie do të shkonte shumë gjatë, ose aq gjatë sa të kurorëzohej me martesë. Dhe kjo për arsyen se… “Sepse ai ishte djegur njëherë nga një martesë dhe për më tepër ishin shumë të ndryshëm. Herët a vonë ky ndryshim ndërmjet tyre do të dilte në pah.” (LajmeShqip.com)

 
Lajme Shqip Thursday, 23 June 2011 10:34

Aspiratat e bukuroshes italiane pёr njё dashuri tё pёrjetshme janё thёrmuar nё grimca tё vogla, kur nё duart e saj kanё rёnё gazetat qё kanё bёrё publike lajmin e ndarjes sё saj me mjeshtrin e beqarёve, George Clooney.

“Ne nuk jemi mё sё bashku. Ështё diçka tepёr personale dhe shpresojmё qё tё gjithё ta respektojnё privatësinё tonё”, thuhet në deklaratën e lёshuar dje nga zёdhёnёsi i tyre, në Londër.

Clooney, 51-vjeçar, ёshtё njё tip qё nuk i pёlqen t’i bёj publike tё dashurat e tij, kёshtu qё ishte iniciativё e madhe ekspozimi me Canalis, 32-vjeçare, si tё dashurёn e tij, mё 2009.

Aktori i filmit “Ocean’s Eleven”, i cili u divorcua nga Talia Balsam, mё 1993, mbas katёr vitesh, nuk mundi tё qёndrojё më gjatё nё lidhje. Nё muajin janar tё kёtij viti, ai ёshtё mёsuar t’i ketё thёnё Piers Morgan se ai do tё mbetej njё beqar deri nё vdekje.

Ndёrsa, Canalis nuk ka rёnё dakort me kёtё thёnie tё tij.

“Unё jam njё besimtare e fortё e martesёs”, ka thёnё ajo para një muaji pёr revistёn italiane “Chi”. Ndёr tё tjera ajo ёshtё shprehur se ndjehet shumё e lumtur pёr momentin, falё mashkullit tё saj qё po e bёn tё jetojё si nё pёrralla.

Por, fatkeqёsisht, pёrralla për të mbaroi…

12