Lajme Shqip Wednesday, 27 July 2011 08:36

Lassana Diarra duket të jetë një hap nga largimi prej  Real Madridit pas dështimit për të raportuar për seancën e trajnimit të së hënës në Valdebebas, raportorton AS.

Mesfushori francez nuk ishte përfshirë në skuadrën e Madridit për përgatitjet para-sezonale në SHBA, por pritej të rinisë trajnimin përsëri të hënën pas dy ditëve të pushimit.

Royston Drenthe dhe Pedro Leon, të cilët konsiderohen teprica tek Reali, morën pjesë në seancë, por ndryshe nga dy lojtarët e krahut, Diarra nuk ishte askund, duke rritur spekulimet se ai së shpejti do të largohet nga Santiago Bernabeu në mënyrë të përhershme.

26-vjeçari ka një kontratë me gjigantin spanjoll deri në verën e vitit 2013, por është i prirur që të largohet nga klubi para sezonit të ri pas rënies në sy të keq nga Jose Mourinho.

Diarra ka qenë i lidhur me transferimin e tij tek Juventus, Fenerbahçe dhe një numër skuadra nga Premier League në muajt e fundit, por Reali ende nuk ka marrë një ofertë zyrtare për mesfushorin.