12
 
Lajme Shqip Monday, 05 November 2012 10:48

New York – Këngëtarja dhe anëtarja e jurisë në show “X Factor” tërë emisionin direkt e ka kaluar me tapa në veshë. Për asnjë performancë nuk ka pasur kritikë. Të gjithë kandidatët i ka lëvduar.

Pas çdo performance në emisionin e fundit “X Factor”, Britney Spears kandidatët i ka përshkruar të jashtëzakonshëm. Këngëtarja dhe anëtarja e jurisë është fotografuar me tapa në veshë, prandaj mediet e huaja kanë shkruar për atë se sa kanë qenë mundësitë e saj për të gjykuar si duhet.

Britney e cila kishte veshur një fustan të shkurtër të zi, për asnjë performancë nuk ka pasur kritika. Për secilin kandidat ka pasur fjalë lavdëruese. Edhe pse e ka pranuar që kishte tremë para emisionin direkt, Britney nuk është dukur që është në siklet. Më së shumti i ka pëlqyer performanca e Carly Rose Sonenclar, e cila në skenë është shfaqur me veshje të ngjashme me Britneyn në videon e këngës ‘Baby One More Time’.(LajmeShqip.com)

 
Lajme Shqip Sunday, 08 April 2012 09:00

Jason Trawick nuk do të jetë vetëm bashkëshorti i Britney Spears, pasi ai mund të marrë një rol ligjor si bashkëkujdestari i saj.

E! konfirmon se Spears ka firmosur një kërkesë në të cilën i kërkon gjykatës që të shtohet Jason si kujdestar i këngëtares, së bashku me babain e saj, Jamie Spears.

Por çdo të thotë kjo saktësisht?

Jamie Spears ka mbajtur nën kontroll ligjor vajzën e tij dhe pasurinë e saj multimiliardere që prej Shkurtit 2008, kur gjërat filluan të shkonin drejt greminës për yllin e popit.

Tashmë Trawick do të ‘përzihet’ në këto punë, por duke patur nën kontroll mirëqenien e saj dhe jo financat.

Babai i Britney ka thënë se nuk do të lejojë Jason të fusë duart aty ku nuk i takon, edhe pse idea ishte e vetë Jamie Spears që i fejuari të kujdesej ligjërisht për Britneyn. Jeffrey S.Cohen, një avokat në Los Angeles është shprehur: “Kjo mund të jetë një shenje që dasma e çiftit është vetëm një hap larg”. Por burime për E! thonë se dasma nuk do jetë tani afër, pasi planet ende s’kanë filluar mes çiftit.

 
Lajme Shqip Wednesday, 07 March 2012 15:21

Britney Spears është rikthyer sërish në qendër të një skandali mediatik, pasi një revistë amerikane ka zbuluar se ajo ka paguar një ish-truprojë për të tërhequr një padi për ngacmim seksual nga gjykata.

Vetëm një muaj pasi një tjetër truprojë përshkroi se si këngëtarja organizonte orgji me pjesëtarët e saj të stafit gjatë koncerteve të ndryshme, revista “Star” zbuloi se si 30-vjeçarja ka penguar një tjetër skandal për t’u bërë publik.

Ndërkohë që detajet e kësaj marrëveshje mbeten konfindeciale, ish-i ngarkuari për sigurinë e Britney, Fernando Flores, ka zbuluar detaje të tjera mbi Britney-n, detaje të zënkave të dhunshme me të dashurin e saj, Jason Trawick.

Sipas Flores, babai konservator i Britney-t, sa herë që ishte i pranishëm, e ndalonte vajzën e tij që të takohej me Jason dhe nuk e linte që të hynte në shtëpi. Ish-truproja e saj ka dëshmuar për “Star” se në vizitat e rralla që Trawick i kryente Britney-t, shpesh dëgjoheshin zënka që degjeneronin deri në ofendime të ulta, dhe me Spears që i kërkonte të largohej menjëherë nga shtëpia e saj.

 
Lajme Shqip Wednesday, 18 January 2012 14:40

Fernando Flores është ish-truproja e saj gjatë vitit 2010. Në fillim ai u njoh për publikun me akuzat ndaj këngëtares për ngacmim seksual, e cila zhvishej shpesh herë para tij. Por, pas kësaj një tjetër gjëmë pritet t’i dalë Spears gjatë rrugës. Sipas tabloidit anglez “The Sun” Flores ka arritur një marrëveshje prej 1 milion dollarësh me një shtëpi botuese për të botuar librin e tij, tek i cili ka rrëfyer gjithçka çfarë ka mësuar për dhe nga këngëtarja gjatë kohës që punonte për të.

“Britney është një grua me një uri seksuale të çmendur. Ajo më ka rrëfyer histori për treshe, orgji, vajza duke bërë seks në vaskë… gjëra që po t’i dëgjoje do të t’i ngrinin qimet përpjetë! Ajo rrethohej nga shumë kërcimtarë të rinj dhe tërheqës dhe kur mblidheshin bashkë, të gjithë çmendeshin. Përfundonin duke pirë, duke u droguar, duke kërcyer në tub dhe duke bërë të gjitha gjërat e kësaj natyre,” ka rrëfyer Flores për të.

Ndërkohë që ai pritet të dëgjohet nga gjykata këtë vit për akuzat e hedhura ndaj Spears, menjëherë pas martesës së saj me Jason Travick do të dalë në shitje edhe libri që rrëfen orgjitë e saj. Sigurisht një dhuratë e papëlqyer për Britneyn! (LajmeShqip.com)

 
Lajme Shqip Monday, 12 December 2011 15:02

Pikërisht kështu mund të thuhet për këngëtaren që menjëherë sa përfundoi turin e saj botëror “Femme Fatale”, ka vendosur të ndërrojë vendbanim.

Dhe vendbanimi i saj i ri do të jetë një vilë gjigande dhe luksoze. Një ambjent mëse i përshtatshëm për ta ndarë me dy djemtë e saj dhe të dashurin JasconTrawick, me të cilin pritet të martohet tani afër.

Mbrëmjen e djeshme ajo ka përfunduar turin e saj botëror, ku në fund të shfaqjes, në skenë janë ngjitur edhe djemtë e saj, njëri prej të cilëve ka filluar të kërcejë sëbashku me Britneyn. (LajmeShqip.com)

 
Lajme Shqip Thursday, 24 November 2011 12:15

Britney Spears e ka pranuar se e ka shumë të vështirë të motivojë veten për t’u ushtruar në palestër.

Këngëtarja që është duke ndjekur turin e saj botëror Femme Fatale ka vetëdeklaruar se është një adhuruese e çokollatës.

“Të zgjohesh në mëngjes dhe të drejtohesh për në palestër, është një nga gjërat më të vështira për të bërë. Unë kam pothuajse dy javë që nuk kam shkuar në palestër. Ndonjëherë është e vështirë që të motivohesh, por atëherë kur e bën të duket sikur çfarë ke arritur!” ka thënë Britney.

Pas përfundimit të turit të saj, Britney do të martohet me të dashurin e saj Jason Trawick dhe mësohet se këto ditë ai ka qenë duke shëtitur nëpër dyqane të ndryshme, nga Tiffany në Harry Winston, për të zgjedhur unazën e martesës, të cilën nuk e ka gjetur akoma, por që sipas disa burimeve të Daily Mail nuk do të jetë ndonjë unazë e madhe dhe jo më shumë se 4 karat. (LajmeShqip.com)

 
Lajme Shqip Sunday, 30 October 2011 10:03

Londër – Dikur ajo ishte ikona më e  dashur e industrisë së popit duke shitur miliona albume dhe duke dhënë shfaqje përballë stadiumeve të tejmbushur.

Por, në dekadën e dytë të karrierës së saj duket se ajo nuk vazhdon të qëndrojë në majat e saj.
29 vjeçarja nisi turin e saj më të fundit në Angli ditën e enjte, me një arenë pothuajse gjysmë të zbrazur.

Sipas të pranishmëve në stadium Arena 02, Britney ka kënduar vetëm një këngë drejtpërdrejtë, baladën “Don’t Let Me Be The Last To Know”.

Dhe jo vetëm kaq! Këngëtarja amerikane e ka skandalizuar publikun duke dhënë një shfaqje aspak të këndshme, e veshur me kostume që ja spikasnin dhjamin në të gjithë pjesët e trupit.


Sipas DailyMail raportohet se me qindra bileta të koncertit të saj nuk janë blerë, dhe kjo mbase për një arsye që lidhet drejtpërdrejtë me vetë Britneyn. Përpara disa javësh Britney u përball me shumë kritika të ashpra në lidhje me xhirimin e klipit të saj “Criminal”, pikërisht në sheshin e Londrës ku ndodhën edhe trazirat që turpëruan një komb të tërë. (LajmeShqip.com)

 
Lajme Shqip Wednesday, 28 September 2011 17:23

Londër – Këngëtarja Britney Spears i ka shokuar londinezët me xhirimet për klipin e saj. Ajo ka përfunduar në qëndër të thashethemeve për shkak të xhirimeve që ka bërë në sheshin famëkeq Hackney.

Ka zgjedhur të bëj xhirimet për klipin e këngës “Criminal” pikërisht në sheshin që përpara pak muajsh gati i vuri flakën kryeqytetit britanik. Britney ka xhiruar pikërisht aty ku për 48 orë qindra bandidë arritën të bllokojnë një qytet të tërë. Në shoqërinë e të dashurit të saj Jason Trawick ajo ka xhiruar një skenë krimi, me maska të mbuluara dhe pistoletë në dorë.

Sipas deklaratave të bëra nga këshilltari komunal Ian Rathbone, përdorimi i pistoletës nuk ishte i parashikuar dhe se, po ta kishin ditur nuk do ta kishin lejuar një gjë të tillë. Qytetarët londinezë janë ndjerë të fyer nga veprimi i saj dhe, sipas opinionistëve Britney duhet të kontribuojë në organizatën që përkujdeset për të rinjtë me probleme të ‘sheshit Hackney’.

Tashmë, fotot e Britney-t duke dalë nga një market duke vjedhur, kanë shëtitur mbarë botën dhe për këtë autoritet përkatëse londineze i kanë dërguar një kërkesë kompensimi menaxherit të Spears. Inferioriteti i Britney-t dhe ekipit të saj, i ka bërë të zemërohen akoma edhe më shumë londinezët, të cilët janë akoma të tronditur nga trazirat e korrikut. (LajmeShqip.com)

 

 
Lajme Shqip Sunday, 25 September 2011 11:00

Britney Spears nuk brengoset aspak për faktin që më 2 dhjetor do të bëj 30 vjeç.
“Kam dëgjuar se sa më shumë kalojnë vitet, aq më shumë piqesh dhe aq më i ndërgjegjshëm bëhet njeriu për atë çfarë do.

Kam shpresa se viti në vijim do të jetë një vit i mirë për mua.”

Këngëtarja e këngës “Criminal” është duke promovuar turin e saj “Femër Fatale” nëpër Europë. Ajo është shprehur se ndihet mjaft mirë me jetën e tanishme, pasi e ndjen që rreth vetes së saj është krijuar një grup i mirë miqsh dhe bashkëpunuesish.

Pasi ka qënë për më shumë se një dekadë në tregun e muzikës, ajo shprehet se ndihet mjaft e lumtur me karrierën e saj, pasi ka shitur më shumë se 70 milion albume.

“Unë jam shumë e lumtur me karrierën time dhe për këtë nuk besoj se është nevoja t’ju jap shpjegime. Përderisa unë këtë e bëj për argëtim dhe kjo gjë më shpërblehet mjaft mirë, atëherë do të thoja që jam me të vërtetë mjaft e lumtur.” (LajmeShqip.com)

 
Lajme Shqip Monday, 29 August 2011 12:33

Spears e cila ka marrë pjesë dje në MTV-VMA 2011, ulur pranë Beyonce, është nderuar për karrierën e saj si këngëtare profesioniste.

Brtiney është thirrur në skenë nga Lady Gaga, e cila ishte veshur si një mashkull, pikërisht Jo Calderone. Në shenjë të këtij nderimi që po i bëhej, ajo u përkul në skenë përpara të gjithëve në shenjë falenderimi.

“Çdo vit të vish këtu është një nder i madh, asnjëherë nuk të duket diçka e zakonshme. Por kjo mbrëmje për mua do të thotë shumë!”

MTV Video Music Awards ka shënuar përvjetorin e tij të 28-të me shumë surpriza edhe për publikun. (LajmeShqip.com)

12