Lajme Shqip Wednesday, 15 May 2013 22:10

Angelina Jolie ka ndërmarrë një hap të guximshëm duke intervenuar me mastektomi të dyfishtë  për shkak të rrezikut të madh nga krijimi i kancerit, hap ky që u komplimentua nga njerëz nga anë e mbanë bota.

Por, babai i saj Jon Voight thotë  se ai e ka vizituar vajzën e tij dhe gjithë familjen e saj disa ditë më parë

pa ditur asgjë, derisa ka hyrë në suplementin e shoubizit në New York Times, ku mësoi për operimin e vajzës së tij.

“Dashuria dhe adhurimi për vajzën time nuk mund të përshkruhen me fjalë. Unë e kam parë atë dy ditë më herët me djalin tim Jamie. Ne të gjithë kemi qenë bashkë për ditëlindjen e tij. Aty ishte edhe Brad dhe fëmijët. Por, unë nuk e kam ditur. Nuk e kam vërejtur. Unë këtë e mësova të martën në mëngjes. Isha i befasuar sikur të gjithë dhe tejet u preka me mënyrën se si e ka menaxhuar situatën”, u shpreh babai Angelinas.

Brad Pitt, partneri i Jolie, tha që vendimi i gruas së tij ishte “ plotësisht heroik “, dhe se ai dëshiron që ajo të ketë një “jetë të gjatë dhe të shëndetshme” sëbashku me familjen e tyre.

“Jam me shumë fat që kam një partner, Brad Pitt, I cili është I dashur dhe mbështetës”, tha Jolie.

 
Lajme Shqip Tuesday, 14 May 2013 14:21

Këngëtari koreano-jugor “PSY”, i cili njihet si “fenomen” në televizionet muzikore dhe internet, raportohet se do të performojë në Tiranë këtë vikend.

Një nga klubet e natës në kryeqytetin shqiptar, ka paralajmëruar se do të sjellë më 18 maj këngëtarin e “Gangnam Style”, shoqëruar nga balerinat e videos.

PSY, javë më parë ka publikuar një këngë të re, “Gentleman”, e para që prej supersuksesit me “Gangnam Style”, me të cilin këngëtari theu rekordin e klikimeve në “You Tube” e që tash kanë arritur në 1,5 miliardë.

PSY, pas hitit te tyre të supersukseshëm “Gangam Style”, me anë të të cilit thyen rekordet e klikimeve të shikueshmërisë në You Tube,  rreth 1,5 miliardë, javë më parë publikuan këngën e tyre më të re “Gentleman”.

 
Lajme Shqip Thursday, 08 November 2012 16:00

Nju-Jork – Kompania Time Warner Cable thuhet se me çdo kusht dëshiron që të sigurojë nënshkrimin e Dejvid Bekamit për një kontratë, e cila do ta bënte anglezin udhëheqës të një emisioni sportiv. Me sa duket, ata tanimë i kanë ofruar një marrëveshje “të rëndë” disa milionë dollarëshe dhe janë duke shpresuar se me të si yll i emisionit, televizioni i tyre sportiv do të bëhet numër 1 në Amerikë .

“Ne e duam Dejvidin, pavarësisht se a dëshiron apo jo të luajë ende për Galaxy. Ne jemi në rrugë për t’u bërë programi më i fortë sportiv në vend dhe ai është një figurë kyç në planet tona”, tha një burim nga kompania Time Warner.

Supozohet se Dejvidit do t’i ofrohet roli i udhëheqësit të ‘talk-show’ sportiv, në të cilën ai do të bisedojë me shumë sportist të mirënjohur dhe do të diskutojë rreth taktikave. Thuhet se do t’i ketë “duart të lira” në përzgjedhjen e mysafirëve të tij dhe nuk do të jetë i kufizuar vetëm në yjet e futbollit.

Pasi u njoftua se kompania Time Warner Cable është e interesuar për 37-vjeçarin anglez, konkurrenti “Fox” thuhet se ka filluar të përgatisë një ofertë që shpresojnë që do të jetë mjaft e mirë, që megjithatë Bekami të nënshkruajë me këtë kompani.(LajmeShqip.com)

 
Lajme Shqip Saturday, 03 November 2012 17:40

Nju Jork – Edhe pse është një nga femrat më të pasura, të  famshme dhe me fat,  Victoria Bekam është zgjedhur si një nga personazhet VIP që qesh më së paku, duke tejkaluar edhe dy personazhet që kanë arsye më shumë për të ndenjur gjithë hundë e buzë për këtë vit, Tom Kruise dhe Katie Holmes, për shkurorëzimin e tyre.

Me pak fjalë, me një llogari në bankë me shtatë shifra, një burrë që më të mirë nuk mund ta gjesh, katër fëmijë të mrekullueshëm për të mos përmendur suksesin në punën e saj, asaj sikur nuk i mjaftojnë për të buzëqeshur.

Këngëtarja stiliste kur mori vesh për çmimin jo dhe aq simpatik, ka komentuar duke thënë se ka hequr dorë nga të buzëqeshurit që kur ka hyrë në botën e modës. “Moda më ka vjedhur buzëqeshjen”.(LajmeShqip.com)

 
Lajme Shqip Sunday, 05 August 2012 10:18

Victoria Beckham nuk ka përjashtuar mundësinë e shtimit të familjes së saj me një tjetër fëmijë edhe pse ka tre djem dhe një vajzë me David Beckham.

Në një intervistë për revistën ‘Glamour’, ish-pjesëtarja e grupit Spice Girls deklaroi: “Jam e zënë me karrierën, me fëmijët dhe kam një burrë që është po aq i zënë sa edhe unë, por kurrë nuk i dihet. Mbase familjen e shtojmë me një tjetër fëmijë.”

Gjithashtu Victoria foli edhe për arsyen pse nuk buzëqesh për fotografët.

“Tashmë është bërë pjesë e imja, e serioziteti, pjesë e imazhit tim si stiliste. Më parë qeshja shumë nëpër foto dhe mendoj që ndalova së qeshuri kur iu futa botës së modës”, deklaron bashkëshortja e futbollistit të famshëm anglez, David Beckham.

Pra, siç e ka bërë zakon tashmë, edhe në fotot shoqëruese të intervistës në revistën ‘Glamour’, Victoria nuk buzëqesh.

 
Lajme Shqip Tuesday, 26 June 2012 15:30

Kanë kaluar katër vite nga bashkimi i tyre i fundit për turin e koncerteve që e quajtën “Return Of The Spice Girls” dhe të martën pesë vajzat e grupit Spice Girls u mblodhën në Londër për të bërë të ditur detajet e një muzikali që bazohet në repertorin e tyre të këngëve.

Victoria Beckham, Emma Bunton, Melanie Chisholm, Melanie Brown dhe Geri Halliwell janë ribashkuar për muzikalin me emër Viva Forever, i shkruar nga Jennifer Saunders.

Victoria Beckham ka qenë kundër këtij ribashkimi për shkak se do e shpërqendronte nga karriera e saj si stiliste, por më në fund edhe ajo është bindur.

Muajin e kaluar, bashkëshortja e David Beckham u shpreh në një intervistë: “Nuk mendoj se kam qenë e talentuar për muzikë. Ne të pesta kemi punuar shumë në atë kohë, por nuk mund të them që unë kam qenë e talentuar në këtë fushë.”

 
Lajme Shqip Monday, 18 June 2012 08:43

Victoria Beckham është emëruar ambasadorja e vitit për fushatën e Britanisë së Madhe. Dizenjuesia 38- vjeçare  tregon se sa krenare është për vendin e saj, si dhe zbulon sekretin që burri i saj David Beckham nuk di të kërcejë.

Zonja Beckham tregon rreth pasionit të saj për modën dhe qëllimin e projekteve të saj.

“Unë gjithmonë kam dashur të punoj në botën e modës. Kur m’u dha mundësia e pranova me gjithë qejf. Unë dua që të fuqizoj gratë, dua që t’i bëj ato të ndihen mirë me veten e tyre dhe që të jem në gjendje që t’ia arrij qëllimit tim. Duhet ta bëj këtë në Londër”, është shprehur ajo.

Sekretaria e Kulturës Britanike, Jeremy Hunt ka thënë, “Ne kemi disa talente të pabesueshme të modës Britanike, për të cilët ne mund të jemi krenar. Duke filluar nga projektuesja e veshjeve dhe dasmave mbretërore Sarah Burton tek ambasadorja Victoria Beckham, dizenjuesia britanike një ndër më të mirat në botë”.

Victoria tregon mendimin e saj për muzikë britanike, rrëfen faktin se burri i saj nuk di të kërceje mirë. “Unë e dashuroj muzikën, Davidi po ashtu, por ai nuk di të kërcejë! Dua të them… është e pabesueshme me gjithë këto talente muzikorë që janë zbuluar ndër vite si : Stone Roses, Oasis, Beatles, Spice girls, Adele. Jam krenare që jam britanike, më pëlqen të jetojmë në Amerikë, por Davidi, fëmijët dhe unë kemi lindur dhe jemi rritur në Britani dhe jemi shumë krenar për këtë gjë”, ka thënë Victoria duk e mbyllur intervistën e saj. (LajmeShqip.com)

 
Lajme Shqip Saturday, 09 June 2012 08:00

David Beckham po përgatit një dhuratë të veçantë për bashkëshorten e tij, Victoria Beckham, me rastin e përvjetorit të tyre të 13 të martesës.

Futbollisti i famshëm anglez do i dhurojë ish-pjesëtares së grupit Spice Girls një libër ku tregohet e gjithë historia e tyre e dashurisë.

‘Daily Star’ bën të ditur se pas 13 vitesh martesë mesfushori 37-vjeçar e ka pasur pak të vështirë për të gjetur një dhuratë që do e habiste nënën e 4 fëmijëve të tij dhe për këtë arsye vendosi që të ulej e të shkruante të gjithë historinë e dashurisë mes tij dhe Victoria.

“David është shumë romantik. Ruan të gjitha letrat e dashurisë dhe biletat e kinemasë të takimeve të para me Victorian”, thotë një burim për ‘Daily Star’.

 
Lajme Shqip Monday, 04 June 2012 13:25

Nuk e dimë nëse Beckham ka shfletuar librin e historisë qëllimisht, por media këtë gjë e ka bërë! Media e ka bërë dhe ka verifikuar se stili i ri i mjekrës dhe kapelës së futbollistit të famshëm David Beckham, janë imitim i liderit komunist rus, Vladimir Leninit.

Lenini, i cili vdiq më 1924, ka qënë një marksist revolucionar rus, intelektual dhe politikan që udhëhoqi revolucionin e tetorit të vitit 1917.

Në një darkë me miqtë ai është parë me stilin e ri që menjëherë ka spikatur, krahasuar me herët e tjera.

Megjithëse Beckham ka risjellë imazhin e një ish marksisti, kjo gjë nuk do të bëj që fansat e tij, apo edhe presidenti amerikan Barack Obama, të humbasë simpatinë për të. (LajmeShqip.com)

 
Lajme Shqip Sunday, 03 June 2012 07:58

Vajza e David dhe Victoria Beckham muajin e ardhshëm do të bëjë 1 vjeç, por ende futbollistit anglez nuk i besohet që më në fund ka një vajzë pas tre djemve.

Momenti kur ai e kupton që ëndrra e tij është bërë realitet është kur i ndërron pelenat Harperit: “Sa herë që e ndërroj habitem dhe them me vete: Më në fund kam edhe unë një vajzë.”

Por mesfushori 37-vjeçar i Los Angeles Galaxy duket se nuk është i kënaqur me kaq.

“Jemi me fat që kemi 4 fëmijë të shëndetshëm, por nëse kemi edhe 2 të tjerë… Mbase Victoria mund të trembet me 2, por edhe një tjetër e dua. Të shohim, nuk i dihet kurrë”, shtoi Beckham.