Lajme Shqip Wednesday, 27 July 2011 14:08

Lojtari i Arsenalit, Andrey Arshavin ndjen se Sir Alex Ferguson është ndryshimi midis suksesit dhe dështimit në Manchester United.

Ferguson është në vitin e tij të 25 si menaxher i Djajve të Kuq, që sapo fitoi titullin e tij të 12-të të Premier League dhe la krenarinë e Anglisë, Liverpoolin pas me një titull.

Arshavin ka thënë: “Para së gjithash ju duhet të pyesni Alex Ferguson për sekretin e fitoreve. Unë mendoj se Manchester United kanë çdo gjë për të fituar: cilësinë e lojtarëve, shpirtin e ekipit dhe psikologjinë e fituar.”