Lajme Shqip Wednesday, 27 July 2011 13:39

“Daily Mail” thotë se City shpreson të nënshkruaj me sulmuesin, Sergio Aguero deri në fund të javës, pasi janë rënë dakord me një çmim prej rreth 38 millionë funte.

Aguero fluturoi nga Argjentina në Mançester të martën në mbrëmje, pas City në fund u pajtua me klubin e tij Atletico Madrid.
Është e kuptueshme se City tashmë kanë një ide të qartë për kërkesat e tij personale dhe nuk presin diskutime për të marrë shumë kohë.
23- vjeçari pritet të vënë firmën e tij në një kontratë pesë-vjeçar dhe një pagë rreth 200 mijë funte në javë.