Lajme Shqip Tuesday, 17 May 2011 10:13

Tri blerje me parametër zero për shoqërinë bardhezi që po lëviz me shpejtësi në mërkato për një rithemelim, në pritje të mbylljes së kampionatit. Del Neri me 99% nuk do të jetë trajneri i ri dhe ekipit mund t’i afrohen tre lojtarë të mëdhenj.

Ziegler, mbrojtës i majtë i Sampdoria-s është një nga përforcimet më të sigurta duke pasur parasysh skadencën e kontratës dhe rënien e Sampdorias në Serie B.

Pirlo është regjisori i ardhshëm, në pritje të mos shfaqjes së ndonjë surprize të pakëndshme të momentit të fundit.

I treti është 28 vjeçari Pazienza, mesfushor shkatërrues i Napolit në skadencë këtë Qershor.

Shpërthimet e mëdha të mërkatos do ti lihen hapjes së saj. Deri atëherë le të presim.

Juventusi i kësaj vere duket se do t’i ketë idetë e qarta. Bëhet gati oferta prej 10 milionë euro për Aquilani-n, çmimi i të cilit është 16 milion euro.

Nëse oferta nuk pranohet, do të blihet Montolivo, çmimi i të cilit është pikërisht 10 milion euro duke qenë se kontrata e tij skadon vëren e ardhshme dhe Fiorentina nuk do të rrezikoje që ta humbas me parametër zero.

Siç referon Gianluca Di Marzio ekspert i mëraktos në Sky, Inter është duke menduar që në marrëveshjen për Andrea Polin mesfushorin e Sampdorias të fut edhe të riun Luca Caldirola mbrojtësin i cili është i huazuar tek Vitese dhe paraqitet për kombëtaren Italiane U21.

Gianluca Di Marzio është ndalur të flas për lajmet e fundit të mërkatos në ambientin zi-kalter.

“Fernando është objektivi primar tek Inter. Braziliani pëlqehet por aq sa Casimiro i Sao Paolos që rezulton të jetë një tjetër objektiv për mesfushën e Interit për të ardhmen. Gjithashtu vazhdon të pëlqehet edhe Poli duke mare parasysh situatën tek Samdoria. Në anën tjetër reparti i sulmit mbetet i pa ndryshuar deri ne rastin kur nuk largohet njeri nga sulmuesit e tanishëm.

Ndersa, Piero Ausilio drejtori sportiv i Interit dhe dora e djathtë e Marco Brancas gjatë intervistës për Sky ka folur për mërkaton në veçanti, “Operacioni Pazzini? Për ketë ne kemi menduar në ditët e fundit të mërkatos.”

Ne e kemi njohur atë mjaft mirë pasi gjithmonë e kemi ndjekur. Nuk ka ekzistuar mundësia që atë te blejmë më parë por që pas ardhjes se tij ne Inter ai ka bërë shumë mirë

Sanchez,Tevez dhe Hazard.?

Nuk flas ne përqindje. Nëse themi se nuk janë lojtar të mirë kjo nuk është e drejtë. E njohim mjaft mire Hazard është një djalosh i ri me talent të madh, por të flitet për këto tre tratativa në ketë moment është ekzagjerim.

Ne nuk kemi bere ofertë, dhe është e vërtet se flitet për çmimin por ne nuk e dimë ende vlerën e tij të saktë. Per Sanchezin ne kemi folur në nëntor dhe dhjetor dhe se bashku me Morattin dhe Brancan kemi lëvizur në ketë drejtim dhe në pajtim me drejtuesit e Udineses e kemi lëne çdo gjë në qershor.

“Mbetet një lojtar unik, por do të flasim në Qershor pas përfundimit të sezonit. Tani jemi duke menduar për finalen e Kupës se Italisë të cilën e dëshirojmë shumë.

Kampionet në shitje? Kemi shumë emra të cilët janë shumë të rëndësishëm për ne, të cilët janë për Interin e tanishëm dhe për Interin e së ardhmes. Është normale se nëse dikush do të arrij dikush do te largohët. Eto’o, Milito dhe Maicon do të mbeten pasi janë kampion shumë të rëndësishëm.

Per Ganson është përfolur shumë në Milan, ne asnjëherë nuk e kemi bere hapin për të transferuar, e kemi vëzhguar me interes por sigurisht ai ka shumë probleme fizike.

Por të flitet për interesimin e Interit për Ganson është gënjeshtër, ai është lojtar i mirë që pëlqehet nga disa klube por nuk ka asgjë më shumë.

Lajmet e fundit

Të gjitha lajmet e fundit në Sport. Aktualizimi i fundit: 04.11.19 // 11:11
(Futboll)

Kandidatët e përzgjedhur nga Federata e Futbollit e Kosovës (FFK) për të ndjekur trajnimin për Licencën “B” të UEFA-s, ishin të obliguar të paraqiten në»»

(Futboll)

Steven Gerrard mund të rikthehet në Liverpool, në formë të huazimit të përkohshëm nga LA Galaxy. Steven Gerrard ka zhvilluar negociata me Jurgen Klopp rreth»»

(Futboll)

Florentino Perez, presidenti i Real Madridit, ka kërkuar nga Cristiano Ronaldos që të bisedojnë rreth të ardhmes. Cristiano Ronaldon ka marrë një mesazh nga kreu»»

(Futboll)

Manchester Unitedi sot arriti që të fitoj në Old Trafford kundër CSKA Moskës me golin e vetëm të shënuar nga Wayne Rooney. Përveç tre pikëve»»

(Futboll)

Ylli i Interit, Mauro Icardi mund të transferohet në Premierligë. Mauro Icardi mund të largohet nga Interi pasi deri më tani, këtë sezon, nuk ka»»

(Futboll)

Rafa Benitez beson se Real Madridi do të përmirësohet pas rikthimit të lojtarëve të lënduar si Gareth Bale e Karim Benzema. Real Madrid është kualifikuar»»

(Futboll)

Federata e Futbollit e Shqipërisë (FSHF) ka anuluar 17 nëntorin si termin të rezervuar për të luajtur miqësore në Prishtinë me Përfaqësuesen e Kosovës. Lajmi»»

(Futboll)

Drejtuesit e Monacos kishin tentuar ta transferonin Jose Mourinhon nga Chelsea, por kishin dështuar ta bëjë një gjë të tillë. Jose Mourinho rrezikon të shkarkohet»»

(Futboll)

Angel di Maria beson se skuadra e tij ka luajtur shumë më mirë se Real Madridi. Anësori i PSG’së, Angel di Maria ka folur për»»

(Futboll)

Real Madridi ka siguruar pjesëmarrjen në fazën e eliminimit direkt të Ligës së Kampionëve, pas fitores prej 1-0 kundër Paris Saint-Germainit. Los Blancos triumfuan me»»

(Futboll)

Juventusi është ndarë baraz me Borussia Monchengladbachun 1 me 1. Golin për Gladbach e realizoi Johnson ndërsa për ‘zonjën e vjetër’, shënoi Lichtsteiner. Manchester City»»

(Futboll)

Manchester United u është rikthyer fitoreve, duke mposhtur në Ligën e Kampionëve CSKA Moskën me rezultat 1 me 0. Djelmoshat e Louis van Gaal nuk»»

(Basketboll)

Sigal Prishtina sfidon skuadrën nga Kazakistani, Astana. Klubi më i suksesshëm në vendin tonë, për herë të parë përfaqëson Kosovën në një eveniment të nivelit»»

(Basketboll)

Klubi i Basketbollit Prishtina, ka nënshkruar kontratë të re me kompaninë Albaqeramika e cila do të jetë sponsore e këtij klubi edhe për vitin 2015-2016.»»

(Basketboll)

Basketbollisti i Sigal Prishtinës, Alhaji Mohammed, ka treguar se pse ka festuar me shqiponjë në ndeshjen e Ligës Ballkanike kundër Kozhuvit Shikoni më poshtë kronikën»»

(Basketboll)

“Ne e kemi marrë ftesën dhe shumë shpejt pritet ta konfirmojmë pjesëmarrjen në kualifikimet për ‘Eurobasket 2017′”, është shprehur Hoxha. “FIBA na e ka dërguar»»

(Basketboll)

KB Sigal Prishtina ka shënuar fitore të lartë kundër KK Kozuvit me rezultat 88:60. KB Sigal Prishtina ka vazhduar të shkëlqej në Ligën Ballkanike, pasi»»

(Basketboll)

Sigal Prishtina është e interesuar të kthejë në radhët e veta Dardan Berishën, nëse ai largohet nga skuadra e Cibonës. Kështu ka deklaruar drejtori i»»

(Boks)

Kickboxieri shqiptar, Faton Vukshinaj po vazhdon të shkëlqej në Zvicër Kickboxieri profesional shqiptar, Faton Vukshinaj, ka mposhtur grekun Levan Guruli, në kategorinë A deri në»»

(Boks)

Sinan Samil Sam ka ndërruar jetë në një klinik në Stamboll pas problemeve të mëdha në mëlçi Boksieri i famshëm turk, Sinan Samil Sam, i»»

(Boks)

Tmerri që ngjau ishte i vështirë për t’u kuptuar. Portorikani 23 vjeç, Prichard Colon, dukej i pathyeshëm, boksier me grusht të fuqishëm që nuk kishte»»

(Boks)

Shumë e kanë përshkruar si “bishë”. Madje, konsiderohej si person i “frikshëm”. Por, legjenda e boksit, Mike Tyson, është treguar shumë i butë me një»»

(Boks)

Dy vëllezërit, Hekuran dhe Dardan Avdylaj, kanë dalë fitues të shtunën në mbrëmje në ndeshjet e tyre në kick boks të mbajtur të shtunën në»»

(Boks)

Boksieri i njohur shqiptar, Tefik Bajrami, është kampion i Evropës në versionin WBU, pasi që sonte (e shtunë) mposhti hungarezin Attila Makula. Në një atmosferë»»

(Tenis)

Në Botërorin e pinpongut të mbajtur në Rusi ditë më parë, organizatorët nuk e vunë flamurin e Kosovës në sallë, e as në ekranet pranë»»

(Tenis)

Tenistja ruse, Maria Sharapova, është sportistja që është paguar më se shumti gjatë dekadës së fundit, ka shpallur mbrëmë revista Forbes. Ky konstatim është mbështetur»»

(Tenis)

Tenisti spanjoll, Rafael Nadal, ka mposhtur serbin Novak Gjokoviq në gjysmëfinale të turneut të tenisit në Montreal të Kanadasë, me rezultat 6:4, 3:6, 7:6 (2).»»

(Tenis)

Rafael Nadal është “mbreti” i pakundërshtueshëm i “Roland Garros”, pasi tenisti spanjoll ka triumfuar për herë të tetë në karrierën e tij në turneun francez.»»

(Tenis)

Vetëm dy javë para fillimit të turneut prestigjioz të Uimbëlldon në tenis, ekspertët e basteve kanë paralajmëruar se ka sinjale të forta se shumë atletë»»

(Tenis)

Serena Uilliams vazhdon dominimin në tenisin femëror, duke regjistruar suksesin e 30-të radhazi në turnetë që ka marr pjesë në vitin e fundit, për të»»

(F1)

Michael Schumacher vazhdon të luftojë për t’iu kthyer një jete sado pak normale, pas dëmtimeve të rënda të pësuara në tru, prej aksidentit me ski»»

(F1)

Lewis Hamilton ka fituar titullin e tretë të kampionit të Formula 1, pas triumfit në garën e Austinit për Çmimin e Madh të SHBA-ve. Hamilton»»

(F1)

Pothuajse dy vjet pas aksidentit me ski në Aplet Franceze, piloti i “Formula 1” vazhdon të jetë ende nën kujdesin e mjekëve. Pavarësisht se familja»»

(F1)

Carlos Sainz ka pësuar një aksident të rëndë gjatë provave të lira për çmimin e madh të Rusisë Piloti i Formula 1, Carlos Sainz ka»»

(F1)

Lewis Hamilton është fituesi i garës së kësaj fundjave në Japoni, gara e 14 e Botërorit të Formula 1, pasi siguroi me një diferencë prej»»

(F1)

Michael Schumacher, ish kampioni i Formula 1, vazhdon të mbetet në gjendje të rëndë. Ish-piloti i Formaul 1 tashmë peshon më pak se 45 kg»»