Lajme Shqip Friday, 18 October 2013 15:02

Armando Duka thuaj po dorëheqjes nga FSHF-ja. Ky është aksioni që kanë nisur përkrahësit e Kombëtares shqiptare në Facebook kundër kreut të futbollit shqiptarë.

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit (FSHF), Armand Duka gjithnjë e më shumë po bëhet i padëshiruar për sportdashësit shqiptarë. Përkrahësit e ekipit kuqezi të indinjuar me sjelljet e Dukës, e sidomos në rastin e Adnan Januzajt, kanë hapur një grup në rrjetin social facebook duke kërkuar largimin e tij nga FSHF-ja.

“Armando Duka thuaj po dorëheqjes nga FSHF. Tu e pa te arsyeshme që shumë talente shqiptarë janë injoruar dhe janë shantazhuar nga Federata Shqiptare e Futbollit (F.SH.F) dhe si rezultat shumë talent shqiptar mjerisht nuk janë pjesë e Kombëtares ton dhe rezultatet e dobëta te Kombëtares ton nga për shkak punës të dyshimtë të Federatës tonë mafioze e shohim te arsyeshme dhe kërkoj dorëheqjen e menjëhershme të kreut mafioz Armando Duka”, thuhet në në postimin që ka bërë ky grup në facebook, transmeton “Express”.

Ndërkohë, babai i Adnan Januzajt, Abedini, ka lëshuar akuza të rënda në drejtim të Federatës Shqiptare të Futbollit, posaçërisht presidentit Armando Duka, rreth deklaratave të këtij të fundit për talentin e Manchester Unitedit.

Januzaj senior, në një intervistë për emisionin “Interaktiv” që transmetohet në KTV ka thënë se FSHF ia ka mbyllur dyert vetes, pasi drejtuesit e saj janë treguar jo korrekt dhe kanë gënjyer kinse kanë kontaktuar me përfaqësuesit e futbollistit.

“Unë deri tash nuk kam pasur asnjë thirrje nga ana e FSHF-së që të bisedojmë së paku për Adnanin, këtë duhet ta dijë opinioni shqiptar. FSHF ka bërë vetëm dezinformata, duke thënë se e kanë kontaktuar Adnanin. Kryetari i FSHF-së, Armando Duka ka thënë se ka biseduar me mua para 8 muajsh, por kjo është totalisht gënjeshtër dhe e pavërtetë. Januzaj nuk e ka refuzuar Shqipërinë, sepse nuk ka marrë ftesë”, ka thënë Abedin Januzaj, i cili konfirmoi se është në negociata me Unitedin dhe se i biri i tij mund ta vazhdojë kontratën me “Djajtë e Kuq”.

“Klubi i Manchesterit më ka thënë se dikush nga Ministria e Shqipërisë ka tentuar të flasë me Adnanin, por ata nuk janë kompetentë dhe ata duhet të flasin me klubin njëherë dhe me mua, sepse Adnani nuk merret me këto punë. Ata ia kanë mbyllur derën vetes. Në një emision thoshin se nëse ndien diçka, mund të shkojë të luajë për Serbinë. Kjo nuk lë derë që t’i japësh shans që Adnani të luajë për ekipin kombëtar shqiptar”, vijoi ai.

Megjithatë, Abedini nuk ia ka mbyllur përfundimisht dyert Kombëtares shqiptare, duke e akuzuar megjithatë Dukën për dezinformata dhe se është duke reaguar në mënyrë totalisht të paautorizuar dhe jo profesionale.

“Shqipëria e ka mbyllur derën vet, sepse ka bërë dezinformata totalisht të çmendura. Duka ka thënë se në moshën 13 vjeçare e kanë ftuar Adnanin, kjo është çmenduri. Ne mund të negociojmë vetëm me njërëz të përgatitur dhe profesional, e jo në mënyra të tilla. Gjithashtu, ata janë munduar edhe përmes Lorik Canës që të ma mbushin mendjen. Por, edhe pse kam respekt për këtë lojtar, ai nuk ka ndikim aspak tek unë që ta qoj Adnanin për të luajtur për Shqipërinë. Jo ai, por askush”, vazhdoi ai.

 

Lajmet e fundit

Të gjitha lajmet e fundit në Sport. Aktualizimi i fundit: 04.11.19 // 11:11
(Futboll)

Kandidatët e përzgjedhur nga Federata e Futbollit e Kosovës (FFK) për të ndjekur trajnimin për Licencën “B” të UEFA-s, ishin të obliguar të paraqiten në»»

(Futboll)

Steven Gerrard mund të rikthehet në Liverpool, në formë të huazimit të përkohshëm nga LA Galaxy. Steven Gerrard ka zhvilluar negociata me Jurgen Klopp rreth»»

(Futboll)

Florentino Perez, presidenti i Real Madridit, ka kërkuar nga Cristiano Ronaldos që të bisedojnë rreth të ardhmes. Cristiano Ronaldon ka marrë një mesazh nga kreu»»

(Futboll)

Manchester Unitedi sot arriti që të fitoj në Old Trafford kundër CSKA Moskës me golin e vetëm të shënuar nga Wayne Rooney. Përveç tre pikëve»»

(Futboll)

Ylli i Interit, Mauro Icardi mund të transferohet në Premierligë. Mauro Icardi mund të largohet nga Interi pasi deri më tani, këtë sezon, nuk ka»»

(Futboll)

Rafa Benitez beson se Real Madridi do të përmirësohet pas rikthimit të lojtarëve të lënduar si Gareth Bale e Karim Benzema. Real Madrid është kualifikuar»»

(Futboll)

Federata e Futbollit e Shqipërisë (FSHF) ka anuluar 17 nëntorin si termin të rezervuar për të luajtur miqësore në Prishtinë me Përfaqësuesen e Kosovës. Lajmi»»

(Futboll)

Drejtuesit e Monacos kishin tentuar ta transferonin Jose Mourinhon nga Chelsea, por kishin dështuar ta bëjë një gjë të tillë. Jose Mourinho rrezikon të shkarkohet»»

(Futboll)

Angel di Maria beson se skuadra e tij ka luajtur shumë më mirë se Real Madridi. Anësori i PSG’së, Angel di Maria ka folur për»»

(Futboll)

Real Madridi ka siguruar pjesëmarrjen në fazën e eliminimit direkt të Ligës së Kampionëve, pas fitores prej 1-0 kundër Paris Saint-Germainit. Los Blancos triumfuan me»»

(Futboll)

Juventusi është ndarë baraz me Borussia Monchengladbachun 1 me 1. Golin për Gladbach e realizoi Johnson ndërsa për ‘zonjën e vjetër’, shënoi Lichtsteiner. Manchester City»»

(Futboll)

Manchester United u është rikthyer fitoreve, duke mposhtur në Ligën e Kampionëve CSKA Moskën me rezultat 1 me 0. Djelmoshat e Louis van Gaal nuk»»

(Basketboll)

Sigal Prishtina sfidon skuadrën nga Kazakistani, Astana. Klubi më i suksesshëm në vendin tonë, për herë të parë përfaqëson Kosovën në një eveniment të nivelit»»

(Basketboll)

Klubi i Basketbollit Prishtina, ka nënshkruar kontratë të re me kompaninë Albaqeramika e cila do të jetë sponsore e këtij klubi edhe për vitin 2015-2016.»»

(Basketboll)

Basketbollisti i Sigal Prishtinës, Alhaji Mohammed, ka treguar se pse ka festuar me shqiponjë në ndeshjen e Ligës Ballkanike kundër Kozhuvit Shikoni më poshtë kronikën»»

(Basketboll)

“Ne e kemi marrë ftesën dhe shumë shpejt pritet ta konfirmojmë pjesëmarrjen në kualifikimet për ‘Eurobasket 2017′”, është shprehur Hoxha. “FIBA na e ka dërguar»»

(Basketboll)

KB Sigal Prishtina ka shënuar fitore të lartë kundër KK Kozuvit me rezultat 88:60. KB Sigal Prishtina ka vazhduar të shkëlqej në Ligën Ballkanike, pasi»»

(Basketboll)

Sigal Prishtina është e interesuar të kthejë në radhët e veta Dardan Berishën, nëse ai largohet nga skuadra e Cibonës. Kështu ka deklaruar drejtori i»»

(Boks)

Kickboxieri shqiptar, Faton Vukshinaj po vazhdon të shkëlqej në Zvicër Kickboxieri profesional shqiptar, Faton Vukshinaj, ka mposhtur grekun Levan Guruli, në kategorinë A deri në»»

(Boks)

Sinan Samil Sam ka ndërruar jetë në një klinik në Stamboll pas problemeve të mëdha në mëlçi Boksieri i famshëm turk, Sinan Samil Sam, i»»

(Boks)

Tmerri që ngjau ishte i vështirë për t’u kuptuar. Portorikani 23 vjeç, Prichard Colon, dukej i pathyeshëm, boksier me grusht të fuqishëm që nuk kishte»»

(Boks)

Shumë e kanë përshkruar si “bishë”. Madje, konsiderohej si person i “frikshëm”. Por, legjenda e boksit, Mike Tyson, është treguar shumë i butë me një»»

(Boks)

Dy vëllezërit, Hekuran dhe Dardan Avdylaj, kanë dalë fitues të shtunën në mbrëmje në ndeshjet e tyre në kick boks të mbajtur të shtunën në»»

(Boks)

Boksieri i njohur shqiptar, Tefik Bajrami, është kampion i Evropës në versionin WBU, pasi që sonte (e shtunë) mposhti hungarezin Attila Makula. Në një atmosferë»»

(Tenis)

Në Botërorin e pinpongut të mbajtur në Rusi ditë më parë, organizatorët nuk e vunë flamurin e Kosovës në sallë, e as në ekranet pranë»»

(Tenis)

Tenistja ruse, Maria Sharapova, është sportistja që është paguar më se shumti gjatë dekadës së fundit, ka shpallur mbrëmë revista Forbes. Ky konstatim është mbështetur»»

(Tenis)

Tenisti spanjoll, Rafael Nadal, ka mposhtur serbin Novak Gjokoviq në gjysmëfinale të turneut të tenisit në Montreal të Kanadasë, me rezultat 6:4, 3:6, 7:6 (2).»»

(Tenis)

Rafael Nadal është “mbreti” i pakundërshtueshëm i “Roland Garros”, pasi tenisti spanjoll ka triumfuar për herë të tetë në karrierën e tij në turneun francez.»»

(Tenis)

Vetëm dy javë para fillimit të turneut prestigjioz të Uimbëlldon në tenis, ekspertët e basteve kanë paralajmëruar se ka sinjale të forta se shumë atletë»»

(Tenis)

Serena Uilliams vazhdon dominimin në tenisin femëror, duke regjistruar suksesin e 30-të radhazi në turnetë që ka marr pjesë në vitin e fundit, për të»»

(F1)

Michael Schumacher vazhdon të luftojë për t’iu kthyer një jete sado pak normale, pas dëmtimeve të rënda të pësuara në tru, prej aksidentit me ski»»

(F1)

Lewis Hamilton ka fituar titullin e tretë të kampionit të Formula 1, pas triumfit në garën e Austinit për Çmimin e Madh të SHBA-ve. Hamilton»»

(F1)

Pothuajse dy vjet pas aksidentit me ski në Aplet Franceze, piloti i “Formula 1” vazhdon të jetë ende nën kujdesin e mjekëve. Pavarësisht se familja»»

(F1)

Carlos Sainz ka pësuar një aksident të rëndë gjatë provave të lira për çmimin e madh të Rusisë Piloti i Formula 1, Carlos Sainz ka»»

(F1)

Lewis Hamilton është fituesi i garës së kësaj fundjave në Japoni, gara e 14 e Botërorit të Formula 1, pasi siguroi me një diferencë prej»»

(F1)

Michael Schumacher, ish kampioni i Formula 1, vazhdon të mbetet në gjendje të rëndë. Ish-piloti i Formaul 1 tashmë peshon më pak se 45 kg»»