Lajme Shqip Sunday, 08 May 2011 13:18

Tiranë – “Jemi afër Europës, nesër është Dita e Europës dhe shpresoj se kjo votë do t’u mundësojë të gjithëve të largohen nga 21 janarë të tjerë”, deklaroi menjëherë pas votimit ish-kryeministri Fatos Nano, lideri historik i së majtës shqiptare.

Nano, i shoqëruar edhe nga bashkëshortja e tij, Xhoana Nano, votuan në qendrën e votimit të vendosur pranë shkollës “D’ora D’istria”, në Tiranë.