Lajme Shqip Tuesday, 15 October 2013 14:19

Ajo u shndërrua në një seks simbol në Botërorin e futbollit 2010, kur mbështeste kombëtaren e Paraguajt, ndërsa tashmë shihet si një nga femrat më të dëshiruara në botë. E ftuar në një emision televiziv në Kili, Larissa Riquelme bëri të ditur se ka patur mjaft oferta nga futbollistët për të kaluar një natë të nxehtë me të. 

“Sikur ta dinit kush më ka ofruar para për të bërë seks me mua…Futbollisti më i mirë i botës, Messi.”- deklaroi bukuroshja paraguaiane. 

Tifozja seksi rrëfeu gjithashtu se gjatë kohës që ndodhej në Brazil për të reklamuar numrin e revistës “Playboy”, ku ajo kishte pozuar e zhveshur, një numër i madh futbollistësh i kishin kërkuar marrëdhënie seksuale në këmbim të parave. 

“Gjëja më e çuditshme është se edhe presidenti i vendit tim më kontaktoi njëherë dhe më tha se mund të më dërgonte një avion privat për të shkuar tek ai, por unë nuk pranova. Nuk jam një grua e lehtë, nuk do shitesha kurrë për seks.”- deklaroi bukuroshja.