Lajme Shqip Wednesday, 26 October 2011 09:45

Londër – Prindërit e këngëtares, Mitch dhe Janis Winehouse, do të marrin sot pjesë në seancën e  fundit të hetimit gjyqësor për gjetjen e shkaktarit të vdekjes së këngëtares Amy Winehouse.

Rezultati mjeko-ligjor do të bëhet i ditur në Gjykatën St Pancras Coroner, në qendër të Londrës.


Sipas tabloidit anglez “The Sun”, familjarët e këngëtares tragjike Amy Winehouse, kanë bërë të ditur se rezultati toksikologjik ka treguar se në trupin e saj gjatë vdekjes është ekzaminuar prezenca e alkoolit, por jo droga të paligjshme.

Këngëtarja 27 vjeçare e hiteve të famshëm Rehab, You Know I’m No Good dhe Back to Black, u gjend e vdekur në krevatin e shtëpisë së saj prej 2.3 milion paundësh, në Camden, në muajin korrik. Babai i saj Mitch 60 vjeçar, xhazist dhe dikur taksist, pati treguar se vajza e tij arriti një ‘shërim fantastik’ ndaj varësisë së drogës, ku prej tre javësh ajo nuk kishte konsumuar as edhe një gllënjkë alkool.


Burimet nga familjarët e saj tregojnë se vdekja është shkaktuar nga ndërprerja e konsumit të alkoolit në mënyrë të menjëhershme, duke injoruar në këtë mënyrë këshillat e mjekëve për të hequr dorë nga pija gradualisht. (LajmeShqip.com)