Lajme Shqip Friday, 20 May 2011 09:09

Festivali i kёngёs moderne shqiptare, Top Fest, ka mbёrritur nё edicionin e tij tё tetё.

Tashmё ky festival ёshtё kthyer prej kohёsh nё njё traditё ku marrin pjesё artistё tё afirmuar dhe tё rinj.

Kёtё vit finalja e Top Fest ishte planifikuar pёr nё datёn 22 maj, por duke qёnё se Pallati i Kongreseve ёshtё i zёnё nga Komisoni Zgjedhor Qёndror i Zgjedhjeve, finalja ёshtё shtyrё pёr 5 qershor nё tё njёjtin ambjent.

Çdo biletë e shitur deri para spostimit të natës finale të festivalit do tё jetё e vlefshme edhe për datën 5 qershor.