Lajme Shqip Monday, 28 March 2011 10:19

Elizabeth Taylor sekretin ia pati besuar gazetarit Kevin Sessums nё vitin 1997.

Ёshtё njё rrёfim i trishtё i cili duhej tё priste deri sa ajo tё largohej nga kjo botё.

Bёhet fjalё pёr aktorin e famshёm James Dean, shokun dhe kolegun e saj nё filmin “Giant”, nё vitin 1956. Dean vdiq nё moshёn 24 vjeçare, nё njё aksident njё vit pёrpara nominimit tё tij me Oscar pёr performancёn nё kёtё film.

Taylor rrёfen se James Dean i mbetur jetim nga e ёma nё moshёn 11 vjeçare, ёshtё ngacmuar seksualisht nga shёrbyesja/edukatorja e tij. Dhe kjo gjё ka zgjatur gjatё aq sa aktorin e pёrndiqte ‘hija’ e saj.

Ky ka qёnё njё nga rrёfimet qё vet Dean ja ka besuar Taylor-it nё njё ndёr netёt e shumta tё pagjumta gjatё xhirimit tё filmit, qё ato i kalonin duke biseduar me njёri-tjetrin. (LajmeShqip.com)