Lajme Shqip Friday, 04 May 2012 09:00

Ylli britanik Robert Pattinson, i cili u bë i famshëm si vampiri Edward Cullen në filmin ‘Twilight’ do të shfaqet tanimë në një film thriller në kërkimin dhe kapjen e diktatorit iraken Saddam Hussein.

‘Mission Blacklist’ është i bazuar në librin e hetuesit amerikan Eric Maddox, i cili udhëhoqi operacionin e vitit 2003 për të identifikuar vendin e liderit dhe kapjen e tij.

Aktori 25-vjeçari është tituall në film. Transformimi i tij i fundit, me flokët e prera shumë shkurt, që pati në filmin ‘Cosmopolis’ i shkon më së mirë për shtat një personi të forcave ushtarake.

Por pamje e tij e jashtme u bë një problem i madh në xhirimet e fundit të ‘Twilight’, aktorit i është dashur të verë paruke. Një burim ka thënë për ‘The Sun’: ‘Me paruke ngjante shkëlqyer dhe askush s’do ta vërë re. Ai nuk mendoi se të priste flokët do të ishte një çëshjte kaq e madhe’.