Lajme Shqip Sunday, 25 October 2015 10:49

Abuzim apo jo, mediat britanike kanë shpërthyer nga raportimet për të kaluarën e këngëtares me prejardhje shqiptare, Rita Ora.

Edhe pse mediat britanike e quajnë abuzim me të mitur, Rita Ora thotë se ajo me vetëdije krijoi marrëdhënie intime me një 26 vjeçar, kur ajo ishte 14 vjeçe, një adoleshente.

“Isha e fiksuar që të kem një mashkull në jetën time që ndjen se ka nevojë për mua. Më bëri të ndihem mirë, dhe nuk më interesoi sa vjeç ishte. Thjesht e doja. Eshtë çmenduri”.

“Eshtë abuzim me të mitur, apo jo?”, theksoi Rita.

Këto pohime shokuese Rita i bëri në një autobiografi të saj që do të publikohet së shpejti e titulluar “Hot Right Now”.

Ajo vazhdoi duke thënë se nuk mund të quhet dhunim ajo që i ndodhi asaj, sepse e ka dashur vet.

“Nuk mund të them se e kam vuajtur atë, sepse kam dashur ta bëj vet. Unë nuk them se jam detyuar ta bëj atë. Nuk dua që njerëzit të mendojnë se isha abuzuar si fëmijë, por definitivisht isha më e pjekur se sa të tjerët në moshën 14 vjeçe”, shtoi ajo.