Lajme Shqip Tuesday, 14 May 2013 14:21

Këngëtari koreano-jugor “PSY”, i cili njihet si “fenomen” në televizionet muzikore dhe internet, raportohet se do të performojë në Tiranë këtë vikend.

Një nga klubet e natës në kryeqytetin shqiptar, ka paralajmëruar se do të sjellë më 18 maj këngëtarin e “Gangnam Style”, shoqëruar nga balerinat e videos.

PSY, javë më parë ka publikuar një këngë të re, “Gentleman”, e para që prej supersuksesit me “Gangnam Style”, me të cilin këngëtari theu rekordin e klikimeve në “You Tube” e që tash kanë arritur në 1,5 miliardë.

PSY, pas hitit te tyre të supersukseshëm “Gangam Style”, me anë të të cilit thyen rekordet e klikimeve të shikueshmërisë në You Tube,  rreth 1,5 miliardë, javë më parë publikuan këngën e tyre më të re “Gentleman”.