Lajme Shqip Saturday, 07 September 2013 15:24

Arnida Capi, sekretarja e avokatit Spartak Ngjela, i është rikthyer zakonit të saj të vjetër, atij të pozave sensuale ku shfaqet me bikini. Pas dështimit në politikë, ku emri i saj u vendos i dyti në listën e Tiranës si kandidate për deputete në partinë e Ngjelës, Arnida ka hequr më në fund kostumin sezonal serioz, me të cilin u prezantua në posterat e Tiranës, dhe ka shijuar plazhin në maksimum. Këto foto ajo i ka bërë në plazhet e Jugut, ku ka pushuar këtë verë, ashtu si çdo verë tjetër

Arnida shfaqet me forma të mira, edhe pse gjatë prezantimit si kandidate për deputete u sulmua me komente për look-un dhe linjat. Përveç mungesës së elokuencës, parësore për karrierën e një politikaneje të ardhshme, ajo u përfol për ndërhyrjet e shumta estetike që kishte bërë në pamjen e saj, dhe po ashtu një të shkuare me pjesëmarrje në ndonjë konkurs bukurie, që nuk e favorizonin aspak. Arnida, e njohur si asistentja prej dy vitesh e avokat Spartak Ngjelës, u komentua si një nga surprizat e listave të kandidatëve për deputetë në zgjedhjet e 23 qershorit.

Në rrjetet sociale, ky lajm u shkrua me tituj si: “Partia Ligj dhe Drejtësi e Ngjelës ka vendosur të konkurrojë me hire në këto zgjedhje parlamentare”. Kundërvënies së pjesëmarrësve të tjerë të panelit në emisionin “Top Show” ku ishte e ftuar, ajo iu përgjigj me një deklaratë në facebook, një ditë më pas.

Ajo shprehu rebelimin e saj, pasi ishte ndier e paragjykuar në këtë vend, si shumë femra të tjera që sipas saj i japin rëndësi pamjes së tyre./albeu/