Lajme Shqip Wednesday, 30 May 2012 14:28

I ftuar në një intervistë ekskluzive për ABC-Tv, Duka e Kembrixhit është shprehur se për të kishte qënë shumë e vështirë mungesa e nënës së tij ditën e dasmës. Princi William në një rrëfim emocional pranoi se i kishte munguar shumë princeshë Diana atë ditë në Westminsiter Abbey.

“Ishte hera e parë që prej kohësh, që kur ajo ka vdekur kur unë…i thashë vetës sime se do të ishte fantastike sikur ajo të kishte qënë këtu”, është shprehur Will.

Ai sëbashku me vëllain e tij Harry janë shprehur se u vjen keq që Diana nuk pati kurrë mundësinë të njihej me Kate.

“Mendoj se ai do të kishte qënë momenti më i mirë për të dhe s’ka dyshim që ajo do ta kishte dashur shumë Kate-n”, është shprehur Princ Harry.

William ishte 15 vjeç dhe Harry 12 kur nëna e tyre humbi jetën në një aksident rrugor në Gusht të viti 1997 në Paris.

William dhe vëllai i tij Harry u intervistuan të dy nga ABC për dokumentarin e Jubileut të Diamandë.