Lajme Shqip Friday, 20 April 2012 11:00

Pippa Middleton do të merret në pyetje nga autoritetet franceze pasi një nga shokët e saj drejtoi një armë zjarri ndaj një fotografi gjatë një ekspozimi në Paris.

Incidenti ndodhi gjatë festës së ditëlindjes të një miku të saj Vizconde Arthur de Soultrait. Anglezja udhëtonte me një Audi pa kuvertë me tre meshkuj, të cilët qeshnin me shtypin duke i drejtuar edhe një armë.

Pyetja që bëjnë mediat rozë në mbarë boten është nëse arma ishte e vërtetë apo lodër. Ne fotografi Pippa duket e buzëqeshur teksa arma i drejtohej shtypit që po i ‘përgjonte’. Madje autoritet kanë thënë se nuk do të tunden nga hetimi edhe pse Pippa i përket familjes mbretërore britanike.

Kohet e fundit shoqeria franceze është shumë e ndjeshme, që pas sulmeve të ndodhura në Tuluzë, dhe askush nuk dëshiron që t’i drejtohet arma një fotografi. Por njerëzit e showbiz-it nuk mendojnë shumë gjatë për pasojat e shakave të tyre, ndonjehere edhe pa kripë.

Shakaja e Pippas mund t’i kushtojë mikut te saj deri në 7 vjet burg dhe e vetmja gjë që mund ta shpëtojë është terheqja e denoncimit nga paparacët.

Pippa është motra e dukeshës Kate Middleton, bashkëshortes së princit William te Britanisë së Madhe.