Lajme Shqip Saturday, 13 October 2012 19:50

Londër -“Jetë qeni”. Kështu thuhej dikur, por kjo shprehje tanimë nuk ka vlerë në botën perëndimore. Qentë janë në qendër të vëmendjes, për ta ka kujdes dhe shumë dashuri. Madje ndonjëherë me teprim.

Kështu, një britanik në Londër, theri një qen bulldog amerikan, vetëm pse ai guxoi e sulmoi qenin e tij.Më poshtë janë momentet kur pronarja e qenit bulldog amerikan, vajton për të.

Nëna e tre fëmijëve, Daisy Jenkins, tha se qeni i saj u përfshi në një përleshje me një qen tjetër në veri të Londrës.Pronari i qenit të sulmuar, 41 vjeçari Wayne Stearman, u largua për pak dhe u kthye me një thikë 25 centimetër, të cilën e nguli plot 23 herë mbi trupin e bulldog-ut.Për më tepër, ai mbrojti qëndrimet e tij përpara policisë.“Ai qen ishte si një luan mbi gazelë. Po shqyente qenin tim dhe unë po ulërisja për ndihmë. Nuk kisha çfarë të bëja, nuk do e lija që të më vriste qenin,” tha ai.Ai u arrestua dhe më pas u lirua pa akuzë.(LajmeShqip.com)